O parfémech

5 zásad správného používání parfému

Výběr toho správného parfému bývá náročný. Někdy trvá dny, ale někdy hledáme měsíce i roky, než najdeme takový, který nás věrně vystihuje. Když konečně najdeme ten „pravý“, musíme se ještě přiučit pár zvykem, díky kterým parfém nádherně vynikne a bude fungovat přesně tak, jak má. Které to jsou?

1. Parfém aplikujte na pulsní body

Aby se vůně příjemně šířila do okolí, musíme ji aplikovat na ta správná místa na těle. Nazývají se pulsní body a máme je například na krku, za ušima, na zápěstích, vnitřních loktech, na hrudníku nebo na dolní čelisti. Na těchto místech je tělo teplé a pulzuje. Právě tělesné teplo pomáhá zintenzivnit vůni a šířit ji do okolí.

Rozdíl ucítíte i když parfém aplikujete na hydratovanou pokožku. Suchá pokožka totiž absorbuje vlhkost z parfému a jeho aroma se rychle ztratí. Proto bude nejlepší, když parfém budete sprejovat na vlhkou pokožku, ideálně po sprchování.

2. Nesprejujte oblečení

Parfém nestříkejte na oblečení. Sice bude z oblečení cítit, ale nesmíchá se s oleji na pokožce, což znamená, že nebude „pracovat pořádně“. Pokud však přece jen budete chtít parfém aplikovat na oblečení, sprejujte ho jen do vrchních částí oděvu. Zároveň dbejte na materiál. Vůni dobře udrží bavlna, kůže a jiné přírodní látky.

3. Neplýtvejte zbytečně

Určitě jste už i vy zažili takovou situaci, kdy vás vůně někoho nablízku obtěžovala. Ať už je to v práci nebo v tramvaji, příliš silný parfém může ostatním vadit a nevhodně jich dráždit. Vůně by ale měla být jen půvabným doplňkem každého z nás a proto dbejte na množství parfému, které na sebe dáte. V tomto případě platí, že méně je více.

4. Parfémy skladujte ve tmě

Málokterá z nás řeší skladování parfému. Věděli jste například, že bychom naše voňavky měli skladovat ve tmě? Neměli bychom je totiž vystavovat dennímu světlu, a proto je nejjednodušší skladovat je v originální krabičce. Kromě toho by neměly být skladovány při teplotě vyšší než 20 ° C.

5. Parfém neroztírejte

Třete si o sebe zápěstí, když aplikujete parfém? Chyba! Mnohé z nás totiž věří, že pokud budou vůni roztírat po pokožce, rozvine se rychleji. Opak je pravdou. Tření vůni „zabíjí“ a zabraňuje jí rozvíjet se.

Zlaté pravidlo na závěr zní: Nekombinujte na těle příliš mnoho vůní najednou. Pokud máte výrazný parfém, používejte jemnou aviváž, lehkou vůni šamponu a deodorantu. Příliš mnoho vůní najednou může vytvořit těžký nepříjemný opar, který by obtěžoval nejen kolemjdoucí, ale zejména vás. A to je přece přesný opak toho, co chceme vůní dosáhnout.

One thought on “5 zásad správného používání parfému

  1. Renata Němečková napsal:

    Sháním složení: Bergamont,mandarinky,grepefruit,citron,pačuli,vetiveru,vanilky a pyžma.Používam Sisley 3.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *