O parfémech

Jak parfém v létě vydrží vonět déle?

jak parfem vydrzi vonet dele

Léto je obdobím, kdy se teploty zvyšují a naše smysly jsou citlivější. Platí to i o čichu, a proto se nemůžete divit, že právě naše vůně velmi ovlivní první dojem, který na druhé uděláme. Právě v létě ale voňavky zvyknou z pokožky rychleji vyprchat a jsou méně intenzivní než v zimě. My však tajemství dlouhotrvající vůně známe a nyní vám jej odhalíme.

Ukážeme vám, jak parfém v létě vydrží vonět déle. Už jej nebudete muset tak často reaplikovat, abyste se cítili svěže a příjemně. Jaká jsou tajemství dlouhotrvající vůně v létě?

  • Výběr kvalitní voňavky
  • Hydratace pokožky
  • Vhodné skladování parfému
  • Správná aplikace na pokožku

Vyberte si voňavku v kvalitě parfému

Podle podílu vonných esencí rozlišují parfumeři několik kategorií vůní. Liší se v kvalitě, intenzitě, ale také výdrži. Čím vyšší podíl esencí vůně obsahuje, tím bude na pokožce vonět déle. Pokud vám tedy záleží na tom, aby vaše voňavka v létě opravdu vydržela, měla by obsahovat co nejvyšší podíl vonných esencí. Jaké kategorie vůní známe?

kolinska voda ikona

Kolínská voda – Eau de cologne (EDC)

Obsahuje 3 – 5 % vonných složek.

toaletni voda ikona

Toaletní voda – Eau de toilette (EDT)

Přibližně 4 – 8% vonných esencí.

parfumovana voda ikona

Parfémovaná voda – Eau de parfém (EDP)

Obsahuje 8 – 15 % vonných esencí.

parfem ikona

Parfém

Obsahuje 15 – 30% podíl vonných esencí.

Parfémy jsou králi mezi voňavkami. Musíme však zmínit, že ze všech kategorií vůní jsou parfémy nejen nejkvalitnější, ale také nejdražší. Ne každý může do takové kvality vůně investovat, my proto máme řešení: Mezi parfémy patří i naše Parfen voňavky. Pokud navíc dodržíte následující pravidla, zajistí vám dlouhou výdrž a intenzivní vůni.

Hydratujte pokožku, parfém bude vonět déle

Hydratovaná a mastnější pokožka udrží intenzitu vůně mnohem lépe než suchá pokožka. Pokud tedy chcete, aby na vás parfém vydržel vonět déle, nejlépe je nanášet jej na hydratovanou pokožku. Máte 2 možnosti:

  • parfém aplikujte rovnou po sprše na ještě vlhkou kůži. Tento způsob však nebude fungovat v případě, že se vaše pokožka nadměrně vysušuje.
  • parfém nastříkejte na právě nakrémovanou pokožku. Pozor: Krém by neměl mít výraznou vůni, ideálně by měl být zcela bez parfumace, aby se s vůní parfému „nebil“. Používejte proto raději neparfémované krémy, vazelíny nebo vyživující oleje.

Pokud nemáte čas se před nanesením parfému sprchovat nebo si krémovat pokožku, dbejte alespoň na pravidelnou hydrataci – například večer po sprše, když si najdete chvilku času. Pomůžete tím nejen výdrži vašeho parfému, ale také vzhledu a stavu vaší pokožky.

Parfém skladujte v krabičce nebo zásuvce, udrží si tak svoji kvalitu

Věděli jste, že jen díky správnému skladování vaše vůně vydrží déle a neznehodnotí se? Udrží si své vlastnosti, nevyprchá a vydrží vonět déle. Základem správného skladování je:

  • Parfém nevystavujte přímému slunečnímu záření.
  • Uchovávejte jej ve tmě, a tedy buď v originální krabičce nebo v kosmetické zásuvce.
  • Parfém nikdy nepřelévejte z jeho originálního flakonu do menší lahvičky. Parfém by se dostal do kontaktu s kyslíkem a vlhkostí, což by mohlo poškodit jeho kvalitu. Rovněž mohou postupně začít vyprchávat aromata a zcela tak změnit vůni.
rozprasovac parfemu

Chcete-li přece jen parfém používat v menším, praktičtějším balení, použijte například náš plnitelný atomizér. Parfém do něj dostanete, aniž byste poškodili původní flakon a znehodnotili tak vůni.

Aplikujte parfém správně – na pulzní body a ve správné vzdálenosti od pokožky

Každý má svůj způsob, jak si na sebe parfém nastříkat. Někdo se rozhodne parfém nastříkat do vzduchu a projít se přes jeho opar, jiný z větší dálky nastříká parfém všude kolem sebe. Oba způsoby však způsobí to, že kapičky parfému „skončí“ na oblečení a vlasech, a ne na pokožce. Právě z pokožky však parfém cítit nejintenzivněji. Jak jej tedy správně aplikovat?

Jak daleko by měl být flakon od pokožky při sprejování?

Parfém byste měli na pokožku nasprejovat zhruba ze vzdálenosti 10 cm. Zajistíte tak, že všechny kapičky zůstanou na pokožce a nerozptýlí se do okolí.

Kam parfém aplikovat, aby byl cítit co nejintenzivněji?

Parfém vždy sprejujte na tzv. pulzní body – tedy na zápěstí, krk, za uši, do jamek na vnitřní straně loktů, mezi prsa nebo dokonce za kolena. Pulsní body jsou nejteplejší místa na těle, na kterých nejvíce „pulzuje krev“. Tělesné teplo vytvářené v těchto místech pomáhá vůni intenzivněji šířit do okolí, a proto je nejvhodnější aplikovat parfém právě sem.

Prohlédněte si náš výběr intenzivních vůní pro toto léto

Věříme, že i díky našim tipům a radám si tuto letní sezónu udržíte na pokožce svěží a příjemnou vůni. Chcete-li si letní chvíle vychutnat s novým, dlouhotrvajícím a neodolatelným parfémem, máme pro vás na závěr několik našich parfumérských tipů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *