O parfémech, Tip na dárek, Tipy na letní parfémy

Tipy na nejlepší cestovní parfémy na dovolenou pro ženy

cestovni parfemy pro zeny

Když se blíží dovolenková sezóna, mnohé ženy se těší na nová dobrodružství a zážitky. Na seznamu nezbytných dovolenkových věcí určitě žádné ženě nechybí její oblíbený parfém. Právě parfém však není jen prostředkem, jak se osvěžit, ale také způsobem, jak si v paměti uchovat vzpomínky na konkrétní čas a místo.

Podle vědců si totiž vůně dokážeme podvědomě propojit se situacemi a místy, během kterých jsme je ucítili. I léta později v nás pak tyto vůně vyvolají pocity a vzpomínky na dané události. Pokud si tedy chcete svoji dovolenou zapamatovat i jinak než na fotografiích, právě nový parfém může být ideálním způsobem.

My jsme nyní pro vás vybrali konkrétní letní parfémy, které se hodí k různým typům dovolených. Vybírali jsme jen z našich cestovních flakonů, aby se vám voňavka vešla i do menšího zavazadla. Půjdete k moři? Strávíte čas ve městě? Nebo se vypravíte na dobrodružný roadtrip? S těmito cestovními parfémy se v létě budete cítit kouzelně, přirozeně a pozitivně.

Parfém na dovolenou u moře: Uvolněný cestovní parfém 25

Inspirovaný vůní Roberto Cavalli – Paradiso

Čeká vás dovolená u moře? Pak už se určitě těšíte na vůni svobody ukrytou v mořském vánku a hřejivé sluneční paprsky zářící na vaší pokožce. Na chvíle odpočinku a pohody je ideálním společníkem právě bezstarostná vůně Paradiso – parfém č. 25, odrážející středomořskou lehkost dnů. Pomůže vám cítit se uvolněně, ale zároveň přirozeně, atraktivně a žensky. No a to je přesně ten úkol, který by měl dovolenkový parfém splňovat.

 • Specifikace parfému:
 • Typ: Květinový, dřevitý, lehký
 • Charakter: Charismatický, přitažlivý, uvolňující

Parfém na dobrodružství v horách: Dravý cestovní parfém 45

Inspirovaný vůní Cartier – La Panthere

Mohlo by se zdát, že tento parfém je na hory příliš luxusní. My však tvrdíme, že je do přírody naprosto ideální. Proč? Protože v sobě ukrývá dravost a energii divočiny. Symbolizuje nezávislost, svobodu a nezkrotnost majestátního pantera – a tedy přesně takové pocity, jaké zažijete i v naší „divočině“. Podobně jako charakter tohoto parfému, i jeho aromata jsou dravé, smělé a smyslné. Má květinově-chyprovou vůni, ve které ucítíte například nazelenalé ovoce, jemné květiny a pronikavý dubový mech. Výborně vás povzbudí a podtrhne pocit volnosti, jaký na horách cítíte.

 • Specifikace parfému:
 • Typ: Chyprový, květinový, ovocný
 • Charakter: Dravý, pronikavý, smyslný

Parfém na toulky městem: Podmanivý cestovní parfém 36

Inspirovaný vůní Gucci – Guilty

Vyrážíte se na tzv. city break? Jedná se o pojem označující dovolenou ve velkoměstě, kde poznáváte jeho kulturu, historii, gastronomii, jednoduše všechny jeho rytmy, chutě a vůně. Takovou dovolenou vás bude skvěle provázet vůně inspirovaná parfémem Guilty. Má přitažlivou, orientálně-květinovou vůni. Na pokožce vytvoří podmanivá aromata ideální pro ženu, která si užije vše, co jí město nabídne.

 • Specifikace parfému:
 • Typ: Orientální, květinový, elegantní
 • Charakter: Přitažlivý, sexy, okouzlující

Parfém na vzrušující roadtrip: Neformální cestovní parfém 13

Inspirovaný vůní Burberry – Weekend

Plánujete dobrodružnou dovolenou plnou objevování nových míst? Pokud se chystáte kempovat, na roadtrip nebo více krátkých výletů, vezměte si sebou parfém inspirovaný vůní Burberry Weekend. Tato lehká a svěží květinová vůně je totiž stvořena pro chvíle, kdy se chcete cítit uvolněně, spontánně a příjemně. Ucítíte v ní jemné květiny a energické jiskřičky svěží zeleně. Spolu navozují její neformální a pohodový charakter.

 • Specifikace parfému:
 • Typ: Květinový, svěží, lehký
 • Charakter: Neformální, jiskřivý, uvolněný, příjemný

Parfém na pohodové chvíle na venkově: Hravý cestovní parfém 26

Inspirovaný vůní Escada – Cherry In The Air

Balíte kufry a odcházíte odpočívat na venkov? Parfém Cherry In The Air vás tam přenese dříve, než vůbec stihnete nastartovat. Tato typicky letní vůně připomíná procházku obsypaným třešňovým sadem. Je optimistická, sladká a hravá. Nese si v sobě sladké aroma ovoce a bezstarostný pocit pohody, jaký zažijete jen daleko od města – na tichém a slunečním venkově.

 • Specifikace parfému:
 • Typ: Ovocný, květinový, sladký
 • Charakter: Hravý, veselý, příjemný, letní

Parfém na poznávání historie: Energický cestovní parfém 01

Inspirovaný vůní Paco Rabanne – Olympea

Vydáte se toto léto po stopách našich předků? Ať už to budou hrady a zámky, starobylá města nebo orientální kultury, vezměte si sebou antického průvodce v podobě parfému Olympea. Přemění vás v okouzlující, moderní řeckou bohyni a dodá vám energii na dny plné objevování a pátrání po dávné minulosti. Parfém má neobvykle svěží orientální aroma, která působí pulzujíce a dynamicky.

 • Specifikace parfému:
 • Typ: Orientální, svěží, lehký
 • Charakter: Energický, dynamický, okouzlující

Hledáte parfém pro konkrétní dovolenkovou destinaci?

Prohlédněte si náš starší článek, ve kterém jsme pro vás našli dámský parfém například na dovolenou v Řecku, Chorvatsku, ale také ve městech jako Paříž, Londýn nebo New York.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *