Tipy na letní parfémy

Který parfém si vzít na letní dovolenou? Vyberte si podle dovolenkové destinace – výběr pro ženy

parfem na dovolenou

Je dokázáno, že vůně v nás dokážou vyvolat vzpomínky na různé konkrétní situace, lidi nebo místa. Rovněž v nás umí probudit rozličné emoce, nálady anebo nás přenést do specifické atmosféry. Podobné spojení bychom mohli najít i mezi parfémy a cestovatelskými destinacemi. Některé parfémy evokují daleký orient, jiné vám přinesou atmosféru ostrovního života, a další vás zase přenesou na sluncem zalité vinice. Pokud si letos chcete umocnit pocit z letní dovolené, vezměte si na ni ten správný parfém. Vybrali jsme ty nejoblíbenější dovolenkové destinace a přiřadili k nim parfém, které dané místo dokonale vystihují. Najde se mezi nimi i váš cíl dovolené?

Parfém na dovolenou u moře

Budete toto léto trávit dovolenou u moře? Každá přímořská destinace je něčím jiná. Má jinou historii, zvyky, chutě, ale hlavně vůně. Jelikož jsou přímořská letoviska v létě nejvyhledávanější, vybrali jsme pro vás hned několik parfémů podle různých koutů světa:

parfem na dovolenou k mori

1. Itálie: Tom Ford – Neroli Portofino

Snad neexistuje ikoničtější letní vůně než Neroli Portofino. Tento unisex parfém zachycuje vůni italské riviéry. Probudí ve vás pohled na citrusové stromy, vyvolá pocit horkých slunečních paprsků na pokožce a do vlasů vám vplete jemný mořský vánek. Ať už se chystáte do Ligurie, Apulie, Kalábrie nebo do jiné pobřežní části pevninské Itálie, Neroli Portofino bude tou pravou volbou pro dovolenou v této části světa.

2. Řecko: Dolce & Gabbana – Dolce

Dovolená v Řecku vás nabije pozitivní energií, ze které budete žít ještě několik dalších měsíců. Bohatá kultura, skvělé jídlo a vynikající víno jsou jen přidanou hodnotou ke kráse samotných řeckých ostrovů a pevninského pobřeží. Do této atmosféry vás dostane výborný parfém Dolce – Dolce & Gabbana, který podtrhne vaši ženskost a něžnost. Má jednoduchou kompozici s aromaty bílých květů a přitažlivého pižma. Vůně se stane vaším věrným doplňkem při objevování historie i přírodních zákoutí na pevninském i ostrovním Řecku.

3. Léto na ostrově: Armani – Acqua Di Gioia

Dovolená na ostrově je vždy nezapomenutelným zážitkem. Stanete se součástí malé komunity, která funguje jinak než zbytek světa. Na ostrově si užijete dokonalý odpočinek a nasajete svobodu i bezstarostnost. Který ostrov si ale vybrat? Italská Sicílie a Sardinie, španělská Mallorka či nádherné ostrovy středozemního moře Malta a Kypr jsou sice od sebe vzdálené stovky kilometrů, ale v mnohém jsou stejné: všude najdete nádherné pláže, nezapomenutelnou přímořskou atmosféru a pohodový způsob života domácích, který se vám po pár dnech dostane do krve.

Na dovolené v těchto „odtržených“ částech světa vás bude skvěle doprovázet parfém Acqua Di Gioia. Byl inspirován právě letem ve Středomoří, díky čemu odráží energii slunce a bezstarostných dovolenkových dní. Prolínají se v něm aromata květin s čerstvým mořským vánkem a harmonií přírody. Je velmi osvěžující a energický.

4. Jadran a oblíbené Chorvatsko: Dolce & Gabbana – Light Blue

Na nejoblíbenější dovolenkovou destinaci Slováků jednoznačně nemůžeme zapomenout. I když pro některé je to již „okoukaný“ kout světa, my musíme přiznat, že nádherné Jaderské moře nás okouzlí vždy, když ho navštívíme. Ať už se toto léto chystáte do Dalmácie, Splitu, na Istrii, Makarskou nebo některý z oblíbených ostrovů, na všech místech vám bude společníkem parfém Light Blue – Dolce & Gabbana.

Je inspirován lehkostí a dokonalostí přímořských oblastí. Má jiskřivou, ovocně-květinovou vůni, evokující bezprostřední atmosféru léta. Je to živá vůně, která vám už doma navodí pocit jižanského léta. Výborně se hodí pro neformální příležitosti, na běžný den nebo teplý letní večer. Kopie Light Blue pod číslem 501 je zároveň jedním ze zcela nejoblíbenějších parfémů z našeho e-shopu.

Kouzlo blízkého východu vám připomene Chloé – Nomade

Egypt, Omán, Turecko a dokonce Maroko jsou již dlouhodobě velmi oblíbenými letními destinacemi. Kromě pláží v nich zažijete nezapomenutelné výlety do pouště, města plná života i historické památky, které připomínají ty nejstarší lidské civilizace. Dovolená v těchto zemích je vždy tak trochu dobrodružstvím, a proto se na ni hodí dobrodružný parfém Chloé – Nomade. Tato výjimečně zářivá, chyprově-květinová vůně, v sobě ukrývá aromata ženské síly ale i něžného půvabu. Přenese vás do zlatých písečných dun a naladí na atmosféru orientu.

Cestování po vnitrozemí a horách: Hermés – Jour D’Hermés

parfem na leto

Moře není pro každého. Hory, jezera, vinice anebo různá vnitrozemská zákoutí mají také své kouzlo a dokážou přinést dokonalou pohodu. Pokud se chystáte na taková místa, vezměte si se sebou parfém Hermés – Jour D’Hermés. Má tak výjimečná aromata, že dokážou zlepšit i ten nejpochmurnější den.

Všechno negativní, co by vás na dovolené mohlo potkat, se díky Jour D’Hermés stane nepodstatným. Odvrátí pozornost od špatného počasí, pomůže vám přenést se přes časový skluz a dovolí užívat si dovolenou, po jaké jste toužili. Její jiskřivá, květinově-ovocná vůně vám přinese dobrou náladu a dovolí přežít den bezstarostně a s lehkostí – přesně tak, jak byste měli přežít každý jeden prázdninový den.

Čeká vás dovolená ve městě? Každá metropole voní jinak

Na závěr zde máme pár tipů pro městské divy. Navštívíte toto léto svoji vysněnou metropoli? Určitě to bude místo, které pulsuje životem, ruchem, zábavou i každodenními povinnostmi. Každé z míst má ovšem jiný rytmus a jiné vůně, a tak vás na jejich atmosféru naladí jiný parfém. Vybrali jsme pro vás ta nejnavštěvovanější města:

parfem do mesta

1. Londýn: Burberry For Woman

Tento parfém vyjadřuje anglickou eleganci a styl. Má jednoduchou a vyváženou kompozici, která vyzvedne vaši přirozenou krásu. Je to příjemný a čistý květinově-ovocný parfém, díky kterému budete ulicemi Londýna kráčet lehounce a vesele.

2. Paříž: Jean Paul Gaultier – Scandal

Do města módy musíte přijet připravena. Neodolatelný cypřišově-květinový parfém Scandal z dílny Jeana Paula Gaultiera je inspirován módou městských žen, a tak je k návštěvě Paříže jako stvořený. Ucítíte v něm hravá, pikantní a vzrušující aromata, která vám Paříž připomenou i několik měsíců po návratu domů.

3. Řím: Dior – J’Ador

O Římě a mluví jako o městě lásky, a proto i parfém, který vám bude evokovat jeho vůni, musí v sobě nést alespoň špetku romantiky. Takovým parfémem je například Dior – J’Ador. Pokud jste tento světoznámý parfém nikdy nevyzkoušeli, právě teď je ta správná chvíle. Jeho nádherně ženská, pozitivní a okouzlující vůně vám dodá energii, zvýší pocit přitažlivosti a dovolí vám užít si toto krásné město naplno.

4. New York: Carolina Herrera – 212 VIP

Město, které nikdy nespí, vás nenechá odpočinout si ani na dovolené. Pokud jste si proto na svoji letní dovolenou vybrali právě New York, těšit se můžete na neskutečně živelné a rušné místo. Do jeho ruchu se můžete ponořit spolu s parfémem 212 VIP – Carolina Herrera. Tento parfém byl inspirován právě životem v New Yorku a jeho typickou pulzující atmosférou.

Parfém vás okouzlí svou mírně orientální a mírně sladkou vůní, ve které se mísí rozmanitý mix ingrediencí. Působí nevšedně a mladistvě. Odráží tak charakter samotného New Yorku, ve kterém se stretá mnoho kultur, životních stylů i vůní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *