O parfémech

Vůně je klíčem k svůdnosti. Jaký je ideální parfém?

Když se schyluje k intimní chvíli, není nic intenzivnější a přitažlivější, jak vzájemná vůně partnerů. Víte však, která vůně je nejsvůdnější? Která vám pomůže muže zlákat? Sesbírali jsme pro vás tipy od expertky na vůně Karen Gilbert, která v článku pro Daily Mail vybrala ty nejdůležitější body, kterých se při výběru parfému držet, pokud chcete na partnera zapůsobit a podmanit si ho.

 

Vůně exotických květů muže svedou

Se svůdností a romantikou se spojují zejména květy jasmínu a ylang-ylang. Podle Karen Gilbert jsou tedy právě parfémy s exotickými květinami tou správnou volbou, když chcete působit přitažlivě a vábně. Našimi nejžhavějšími favority jsou například parfémy inspirované Černou orchidejí od Toma Forda nebo legendární Coco Mademoiselle.

 

Vybírejte parfémy s pižmem

O něco jemnější než exotické květy jsou pižmové parfémy v kombinaci s krémovým santalovým dřevem v základu vůně. Zřejmě nejoblíbenějším parfémem z této kategorie je See od značky Chloé. Pro ty z vás, které mají rádi hutnější vůně, doporučuje Karen Gilbert ambru s dotekem intenzivního koření. Aromata exotické ambry na ženské pokožce budou muže svádět, probudí v něm živočišno a vy ho tak dostanete přesně tam, kde ho chcete mít.

 

Vyhněte se citrusovým vůním

Citrusové a akvatické vůně s nádechem větru jsou osvěžující a příjemné, ne však pokud chcete svádět muže. Nepůsobí přitažlivě, ale spíše mile a přátelsky. Podle Karen by vás snadno mohli dostat do zóny přátelství, tzv. friend zone. Jsou určené na běžné dny, kdy na romantiku a svůdnost ani nepomyslíte, například do práce nebo na kávu s přítelkyní.

 

Totéž platí i pro příliš sladké a čokoládové vůně. Jemné kořeněné vůně jsou povoleny, nesmí však být příliš silné. Příkladem jsou vanilka nebo skořice.

 

Vůni zvýrazněte

Pokud použijete tělový krém stejné vůně jako je váš parfém, vůni ještě více zvýrazníte. Kromě toho vám pomůže i správné používání parfému, například aplikace na vlhkou pokožku (o správném používání parfémů jsme vydali článek nedávno). Netřeba zapomínat ani na spodní prádlo a povlečení. Aby se vůně nebili a nepřekrývaly, nepoužívejte aviváž, ale raději váš parfém. Ačkoliv nedoporučujeme stříkat parfém na oblečení, malou výjimku udělat můžete.

 

Při aplikaci parfému na prostěradla se nejprve ujistěte, zda nezanechává skvrny. Stává se to zejména u orientálních vůní. Prostěradla parfémem pouze zlehka poprašte, aby aroma jen decentně vyzdvihovala vůni vaší pokožky.

 

Nenoste vůni, kterou nemáte rádi

Všechny naše rady a doporučení jsou zbytečné, pokud se ve vůni necítíte příjemně a přirozeně. Hlavním důvodem, proč lidé používají parfémy, je přece aby se cítili dobře. Pokud se tedy s určitou vůní nevíte sžít a „nejste to vy“, vyzkoušejte jinou vzorku. Vůně, to je totiž komunikace bez slov, a proto si vyberte vůni, pomocí které vyjádříte přesně to, co chcete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *