O parfémech, Tipy na letní parfémy

7 pozitivních parfémů, se kterými procestujete svět. Kam se vydáte vy?

Pozitivni parfemy pro zeny

Jen si to představte. Jemný vánek, horké paprsky dotýkající se vašeho obličeje a těla, chlazený drink v ruce a šum moře v uších. Cítíte tu atmosféru? Výjimečné parfémy vyprávějí příběhy prostřednictvím svých aromat a vyvolávají emoce, které vás přenesou do ráje.

Vybrali jsme pro vás 7 pozitivních a velmi populárních parfémů. Jejich vůněmi jsme se inspirovali i při výrobě našich parfémů. Tyto jedinečné portály naplněné zážitky najdete v těchto vůních:

1. Yves Saint Laurent – Libre

Krása levandulemi zalité jižní Francie.

Příběh této vůně se odehrává na jihu Francie v Provence. Nekonečná pole posetá levandulí a zalitá sluncem jsou ukryta v každé kapce tohoto parfému. Jeho intenzivní a dlouhotrvající vůně vás přenese na pobřeží francouzské riviéry, kde si podmaní všechny vaše smysly.

 • Charakter vůně:

Název Libre je francouzským ekvivalentem svobody. Parfém nejenom symbolizuje volnost, ale i dodává sílu. Sílu žít svůj život podle vlastních pravidel a bez kompromisů. Žena, která po tomto parfému sáhne, se nebojí vyčuhovat z davu a ví co chce. Je odhodlaná, ambiciózní a užívá si života plnými doušky. Energii jí dodává samotný oceán a v duši jí hoří oheň. Stejná živelná bouře je ukryta i v našem parfému 930.

 • Vonná kompozice:

Hlava parfému: levandule, mandarinka, černý rybíz, petitgrain

Srdce parfému: levandule, pomerančový květ, jasmín

Základ parfému: madagaskarská vanilka, ambra, pižmo, cedr

2.    Maison Francis Kurkdjian – Baccarat Rouge 540 

Dobrodružní cesta do pouštního Maroka.

Říká vám něco název této vůně? Je možné, že už jste jej zachytili, protože je to jeden z nejpopulárnějších parfémů současnosti. Tato vůně představuje úspěch parfuméře Francise Kurkdjiana.

Baccarat používá i Rihanna. Vyjádřila se, že tento parfém miluje a dokonce vzdala hold i samotnému parfumeru.

 • Charakter vůně:

Už první aroma této vůně vás přenesou do žhavého Maroka. Rozpálené pláže či poušť jsou ztělesněním dominance, kterou v sobě parfém skrývá. Silná a nezávislá žena milující dobrodružství a je tou pravou nositelkou této esence. Horko, které v sobě parfém ukrývá, není pro každého. Troufnete si? Vyzkoušejte sílu naší 756.

 • Vonná kompozice:

Hlava parfému: šafrán, jasmín

Srdce parfému: jantarové dřevo, ambra

Základ parfému: jedlová pryskyřice, cedr

3.    Chanel – Coco Mademoiselle

Návrat v čase do jedinečné Paříže.

„Ty nejlepší věci v životě jsou zadarmo. Ty druhé nejlepší jsou velmi, velmi drahé.“ Autorka citátu, Coco Chanel, nejlépe znala náročný životní standard, který vládl ve 20. století v ulicích Paříže. Když pojedeme zpátky v čase za extravagantními klobouky, elegantními ženskými kostýmy a krátkými černými šaty, ocitneme se v období, které reflektuje ikonický parfém Coco Mademoiselle. Kultovní voňavka, která žije v ulicích Paříže již 20 let, je oslavou a poctou životu slavné návrhářky.

 • Charakter vůně:

Francouzský ekvivalent slečny v názvu parfému není náhoda. Vůně je namíchána jako esence mládí, nezávislosti a vzrušení. Hodí se moderní ženě. Esence podtrhuje její noblesu, temperament a lehkou provokativnost. Skvěle sedne každé ženě, která zastává několik rolí a dokáže se přirozeně přizpůsobovat okolnostem. Jakou roli zastanete s naším parfémem 539?

 • Vonná kompozice:

Hlava parfému: pomeranč, mandarinka, pomerančový květ, bergamot

Srdce parfému: růže, ylang-ylang, jasmín

Základ parfému: vetiver, pačuli, fazole tonka, pižmo, vanilka

4.    Creed – Spring flower

Cesta do čerstvě rozkvetlé anglické zahrady.

Tato vůně je jiná než předošlé. Smyslnost a ohnivost zde budete hledat jen marně. Esence Spring flower vás přenesou do časného rána čerstvě rozkvetlé anglické zahrady. Jen si to představte. Příroda se teprve probouzí a je pokropena ranní rosou. Vy se pomalu procházíte uličkou, která vzkvétá bílými květy, jasmínem a broskví. Cítíte tu sílu květin?

 • Charakter vůně:

Každá kapička tohoto parfému je oslavou jara a odvážné Flóry, bohyně květin. Všechny esence mísící se v této vůni vytvářejí hravou ódu ženskosti. Po prvních výraznějších verších dodávají aromata ambry hloubku a klid. Tento koktejl veselých a jemných tónů bude slušet každé něžné a citlivé duši, která v sobě skrývá ženskou sílu. Náš parfém 706, inspirovaný touto známou vůní, vám jistě zlepší náladu a dodá sílu.

 • Vonná kompozice:

Hlava parfému: jablko, meloun, broskev

Srdce parfému: jasmín, růže

Základ parfému: pižmo, ambra

5.    Gucci – Bloom

Exotika v barvami zalité Indii.

Gucci Bloom, namíchaný mistrem parfumerem Albertem Morillasem, je vytvořen tak, aby zachytával bohatou vůni vzkvétající zahrady plné květin. V parfému se poprvé objevuje zimolez čínský, objevený v jižní Indii, ztělesňující koncept nové vůně. I název Bloom, z anglického kvést, byl inspirován touto rostlinou postupně kvetoucí z bílé, pŕes růžovou až na červenou. Tato změna charakterizuje orientálnost a barevnost celé země. Exotika, která se za Indií skrývá, je přenesenou podstatou parfému Bloom.

 • Charakter vůně:

Vůně navržená k oslavě autentičnosti, vitality a rozmanitosti žen. Ať si ji na sebe vezmete do práce nebo na večeři, vůně se přizpůsobí každé příležitosti. Bude vaším věrným společníkem a dodá vám každodenní energii. Parfém 912 podtrhne každodenní šarm vaší osobnosti – ať už se rozhodnete pro extravaganci, exotiku nebo eleganci.

 • Vonná kompozice:

Hlava parfému: pomeranč, zelené nóty

Srdce parfému: tuberóza, jasmín, zimolez

Základ parfému: santalové dřevo, vanilka, kořen kosatce

6.    Versace – Eros

Omamující historie řeckých Atén.

S tou vůní pocestujete do okouzlujících Atén, starověkého města, které žije řeckou mytologií. Atény, pojmenované po samotné bohyni moudrosti, odvahy a inspirace, hrají důležitou roli v životě tohoto parfému. Athéna byla matkou Erosa, boha lásky, jehož jméno nese tato neskutečně romantická a svůdná vůně. Už první esence parfému Eros vás okouzlí a přenesou do kouzelných uliček řeckého města.

 • Charakter vůně:

V této vůni je ukryt příběh lásky mezi krásnou, svůdnou ženou a bohem Erosem. Koktejl esencí, který v sobě parfém snoubí, bude slušet každé dominantní ženě, toužící po naplněné lásce. Vůně dodává každé ženě sílu snít, svádět a milovat. Láska k životu, k muži, k sobě samému je ztělesněním tohoto aroma. Jste připravena zamilovat se do našeho parfému 877?

 • Vonná kompozice:

Hlava parfému: granátové jablko, bergamot, citron

Srdce parfému: pivoňka, jasmín, jasmín sambac, citrónový květ

Základ parfému: santalové dřevo, ambroxan, pižmo, dřevité tóny

7. Dior – Joy

Váš společník na cestě životem, kamkoli se rozhodnete jít.

Tento parfém v žebříčku pozitivních parfémů rozhodně nemůže chybět. Dior Joy je totiž čistou koncentrací radosti. I když vás tento parfém nepřenese na jedno konkrétní místo, bude vám zaručeně dělat společníka na jakékoli cestě, na kterou se vydáte. Vůně vyjadřuje pozoruhodný pocit radosti tím, že nabízí čichovou interpretaci světla. Jeho přítomnost rozzáří jakékoli místo na zemi.

 • Charakter vůně:

Voňavka představuje jednoznačný souzvuk květin. Intimní podpis tohoto parfému sedne každé jemné a něžné dámě, která se těší z maličkostí a je pro ni každý den darem. Svým úsměvem umí rozzářit všední den. Nositelka tohoto parfému má opojný, zářivý šarm a umí jej smyslně využít ve svůj prospěch. Jste i vy připravená zazářit s parfémem 927?

 • Vonná kompozice:

Hlava parfému: bergamot, mandarinka

Srdce parfému: růže, jasmín, listy černého rybízu, broskev

Základ parfému: santalové dřevo, cedr, bílé pižmo, pačuli, benzoin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *