O parfémech

Jak vznikla značka Gucci?

Italská oděvní značka Gucci patří k nejluxusnějším a nejvyhledávanějším značkám na světě. Zanechala stopu v módě a dnes hraje velkou roli i v parfémovém průmyslu. Parfémy inspirované značkou Gucci najdete samozřejmě i u nás a právě proto jsme se rozhodli vyprávět vám o ní více. Kdo za ní stojí a jaký je její nejlepší dámský parfém?

 

Jak značka Gucci vznikla?

I vy jste se již někdy zamýšleli nad tím, proč má značka Gucci v logu až dvě překrývající se písmena G? Je to právě kvůli menu zakladatele značky – Gucciovi Guccim. Guccio byl italský obchodník a módní návrhář, který svůj první obchod otevřel v roce 1921. Nesl název The Fashion House od Gucci a nacházel se ve Florencii.

 

Kdo byl Guccio Gucci?

Guccio Gucci se narodil v roce 1881 ve Florencii. Jeho otec byl výrobcem kožených výrobků a tak by se mohlo zdát, že měl mladý Guccio toto řemeslo v krvi. Opak byl však pravdou. Po stopách svého otce jít nechtěl a proto se raději rozhodl cestovat po světě a odejít z rodné Florencie do Paříže a Londýna. Ve velkých městech pracoval jako číšník, vrátný a umývač nádobí, přičemž pozorně sledoval módu velkoměšťanů.

Eleganci slavných a bohatých lidí odpozoroval zejména při práci ve slavném hotelu Savoy. Inspirovali ho především různé typy zavazadel a designy kufrů, a i proto po návratu domů začal vyrábět cestovní tašky a doplňky. Jeho výrobky byly tak kvalitní a žádané, že se Gucci časem rozhodl rozšířit své podnikání i do hlavního města Říma.

Gucci měl kromě náročného pracovního života i bohatý rodinný život. S manželkou Aidou měl 6 syny, přičemž 4 z nich pokračovali v otcových šlépějích. Po jeho smrti v roce 1953 převzali rodinný podnik. Ještě tentýž rok se jim podařilo otevřít obchod v zámoří – přímo na Manhattanu, díky čemu se dostali do povědomí celému světu.

 

Legendární kousky značky Gucci

Zřejmě nejvíce ikonickým kouskem z dílny značky Gucci jsou tzv. loafers shoes s typickým pozlaceným udidlem. Poprvé se objevily v roce 1932 a ty původní jsou dodnes uloženy v New Yorském Muzeu moderního umění. Podobně známou je i kabelka s bambusovou rukojetí z roku 1947. Oba doplňky jsou dodnes velmi populární a považovány za nestárnoucí klasiku.

gucci bloom

Princezna Diana v Římě, 1991; zdroj foto: georgettemagazine.com

 

Nejlepší dámský parfém Gucci Bloom

Značka Gucci v současnosti vyrábí mnoho parfémů. Ze všech je podle mnohých módních blogů nejoblíbenějším dámským parfémem Gucci Bloom. Často se říká, že díky tomuto parfému žena rozkvétá a nabírá životní vitalitu. Když ho totiž ucítíte, přenesete se do zahrady plné květin, v níž je žena tou nejkrásnější květinou.

Květinový parfém Gucci Bloom je něžný a romantický, právě díky čemuž si již získal miliony ženských, ale i mužských srdcí. No a protože je vskutku výjimečný, nemůže chybět ani mezi našimi Parfény. Imitaci parfému Gucci Bloom pro vás máme v klasickém 50 ml flakónku, no i v podobě cestovního parfému. I díky němu se budete moci alespoň na chvilku spojit s uměním značky, která již před pár desetiletími ohromila takové hvězdy, jako Grace Kelly nebo Jackie Kennedy.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *