O parfémech

Hledáte parfém s vůní čistoty? Podívejte se na naše tipy

parfum s vůní čistoty

Milujete vůni právě vypraného prádla, čerstvě vykoupaného těla nebo dětského pudru? Ne, nejste zvláštní. Tuto „vůni čistoty“ vyhledává mnoho z nás. Některým je dokonce tak příjemná, že ji chtějí cítit neustále – a to nejen z oblečení a kosmetiky, ale třeba i z parfému.

Dnes už proto existuje spousta parfémů, které voní jako ty typicky čisté „věci“ – vyzkoušet můžete například toaletní vodu s vůní bavlněného trička, aviváže, dětského pudru či dokonce s vůní, jakou cítíme vždy po dešti. Velkou skupinu tvoří také toaletní vody, které mají evokovat přirozenou vůni lnu nebo kašmíru. Všechno jsou to velmi jemné a výjimečně lineární vůně.

Již v úvodu však musíme upozornit, že tyto netradiční vůně v naší nabídce nenajdete. Co však u nás najdete je množství parfémů, které voní čistotou, ale zároveň je můžeme zařadit mezi klasické parfémy. Mluvíme o těch skvělých parfémech, které působí jako voňavé vlhčené ubrousky ve flakonu s příměsí různých dalších ingrediencí – například jemných květin, svěžího zeleného čaje či sametového pudrového akordu.

Které druhy parfémů vám zavoní čistotou?

Akvatické vůně

Zelené vůně

Pudrové vůně

Každý považuje za vůni čistoty něco jiného – pro jednoho jsou to akvatická aromata, pro druhého svěží zelené tóny a pro jiného jemné pudrové vůně. Jedno je však jisté: Jsou naprostým opakem všech sladkých, tmavých a těžkých vůní. Jejich společným znakem je, že nejsou příliš výrazné, ale přesto podtrhnou vaši osobnost a dodají vám pocit čistoty a svěžesti do celého dne.

Jsou vhodné především pro běžné dny, kdy se chcete cítit čerstvě a příjemně. Hodí se také na sport, ale při speciálních událostech byste je měli vyměnit za něco slavnostnějšího. Mezi kterými druhy parfémů najdete i výjimečně čisté vůně?

Akvatické parfémy inspirované čistotou vody

Mysleli jste, že voda nevoní? Opak je pravdou. Existují parfémy, ve kterých tu vodu opravdu ucítíte. Jedná se o tzv. akvatické parfémy inspirované mořskou vodou a nespoutaným charakterem oceánu.

Tyto parfémy obsahují syntetické složky, souhrnně nazývané jako akvatická aromata. Právě oni dodávají parfému jakýsi zvláštní charakter, který na pokožku přenáší svěžest mořské vody a lehkost chladivého vánku. Málokdy však najdete parfém s čistými akvatickými tóny. Většinou jsou kombinovány se svěžími, květinovými nebo dřevitými ingrediencemi.

Podle spojení s dalšími ingrediencemi, a také podle koncentrace samotných akvatických aromat v konkrétním parfému, pak může ve výsledku vůně vyvolávat dojem bouřlivého oceánu, letní dovolené u moře nebo čerstvě vykoupaného těla.

akvaticka vune

Zelené parfémy evokující svěžest

I takzvané zelené vůně mohou některým z nás připomínat vůni čistoty. Jsou to především aromata zeleného čaje, zelené trávy nebo petitgrain, které parfémům dávají výjimečný nádech čistoty a svěžesti. Při výběru zelené vůně si však dejte pozor na to, aby nepřecházela až do chypré povahy. Chyprové parfémy jsou totiž příliš pikantní a ani zdaleka nepůsobí čistě a přirozeně.

Pudrové vůně s podtónem čerstvě vypraného prádla

Podobně jako akvatické a zelené vůně, i pudrové vůně vám dodají pocit čistoty a svěžesti. Pokud máte citlivý nos, tento pocit bude umocněn i jemným aromatem čerstvě vypraného prádla. Ucítit jej můžete z většiny pudrových parfémů, je v nich však dokonale skrytý.

Pudrové vůně sice nejsou určeny výhradně pro ženy, ale zřídkakdy narazíte na skutečný pudrový parfém pro muže. Tyto něžná a jemná aromata pro pánské vůně nejsou typické.

Které jsou ty nejlepší parfémy s vůní čistoty?

Všichni se chceme cítit svěže, čistě a příjemně. Je proto přirozené, že nás to i při výběru parfému táhne k jemným, lehkým a čistotu vyjadřujícím vůním. Pokud jste na tom podobně, podívejte se na následující tipy. Vybrali jsme pro vás ty „nejčistší“, a zároveň nejpřirozeněji vonící parfémy z naší nabídky.

Pánské parfémy s vůní čistoty:

Bvlgari – Aqva

Akvatická vůně s energizujícími a osvěžujícími účinky.

Bvlgari – Aqva Marine

Extrémně svěží, mírně aromatická a příjemně chladivá vůně.

Creed – Silver Mountain Water

Čistá vůně připomínající svěžest a energii horské přírody.

Dámské parfémy s vůní čistoty:

Prada – Infusion D’Iris

Něžná a lehká vůně kosatce, jakou ve vašem okolí určitě nikdo nemá.

Amouage – Dia

Květinově-aldehydový parfém, se kterým se vždy budete cítit svěže.

Cacharel – Noa

Velmi něžný parfém s hebkou, jemnou a čistou pudrovou vůní.

YSL – Libre

Lehký, čistý a formální parfém, který je často označován také jako „byznys vůně“.

Chanel – Chance Eau Tendre

Parfém vzbuzující pocit absolutní něhy. Má výjimečnou bavlněnou tečku.

Lanvin – Eclat D’Arpege

Květinová vůně se silným podtónem zelených květin, petitgrain a zeleného čaje.

Tip na závěr: Výjimečně čerstvé unisex vůně

Creed – Green Irish Tweed

Výjimečně svěží aroma evokující čerstvě posekanou trávu a chladný mořský vánek.

Tom Ford – Neroli Portofino

Parfém, který na pokožce vykouzlí pocit chladivého vánku a osvěžující mořské vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *