O parfémech

Nejlepší kořenité parfémy: Výběr pro ženy

kořenité parfémy pro ženy

Výrazné a pikantní kořenité parfémy jsou skvělou volbou do chladného a sychravého počasí. Nebudou se však líbit každému: Pokud se pro takový parfém rozhodnete, musíte počítat s tím, že bude mít pronikavou a opravdu opulentní vůni. Na druhé straně se vám ale odmění svým hřejivým charakterem a jedinečností, kterou nikde jinde nenajdete. Pokud toužíte právě po takovém parfému, tento výběr je určen přesně pro vás.

Kořenité parfémy se hodí výrazným a sebevědomým ženám

Správně zvolený parfém by měl svou vůní vyjadřovat charakter své nositelky. Platí to i u kořeněných parfémů, které ale jsou velmi specifickou skupinou vůní. Jsou výrazné, silné, pronikavé a zapamatovatelné, kvůli čemuž se je většina lidí bojí vyzkoušet.

Tyto vlastnosti byste ale neměli brát negativně, právě naopak: Výborně se hodí výrazným, sebevědomým a doslova zajímavým ženám, které chtějí zaujmout a ukázat sílu své osobnosti. Kromě toho perfektně sednou i elegantním ženám – a to především v zimních měsících, kdy je zahřejí a dodají jejich vystupování špetku pepře.

Nejlepší kořeněné parfémy pro ženy:

U kořenitých parfémů je opravdu tenká hranice mezi tím, co považujeme za voňavé a příjemné, a tím, co nám připadá obtížné a nezvládnutelné. I pro samotné parfuméry je náročné vytvořit dobrý kořenitý parfém. Používané ingredience jsou totiž aromaticky obtížnější, a tak stojí mnoho sil objevit vhodnou a unikátní kompozici.

Pokud se takové spojení vydaří, těžko jej něco překoná. Potvrzuje to fakt, že mezi TOP kořenité parfémy patří tzv. ověřené klasiky – parfémy od značek Tom Ford a YSL. Budou se hodit i vám?

YSL – Opium

Kdo by neznal legendární parfém Opium? Tato výrazně kořenitá vůně se díky své unikátnosti a jinakosti stala jednou z nejznámějších vůní světa. Pokud hledáte neobvyklou a rozpoznatelnou vůni, naše přesná imitace Opium určitě stojí za vyzkoušení.

Zamilujete si její osobité, orientálně-kořenitá aromata. Do okolí se bude svůdně šířit jako jedinečný orientální mix s podmanivým duem květin a citrusů. Celá vůně působí luxusně, přitažlivě a opravdu neobyčejně. Je vhodná pro sebevědomé a provokativní ženy, kterým nevadí pozornost okolí. Tento parfém se totiž dostane do smyslů všech kolem, díky čemuž je žena zaujme ještě předtím, než ji vůbec uvidí.

YSL – Black Opium

Black Opium je dalším parfémem z kolekce YSL Opium, který v přesné kopii naleznete i u nás. Dominují mu akcenty kávy, ale ucítíte v něm také aromata růžového pepře, květu pomeranče, jasmínu, vanilky, pačuli a cedru. Celá vůně působí příjemně hřejivě a zároveň podmanivě pikantně. Vzbuzuje dojem, jako byste na sobě nosili aroma černého opia.

Je určena pro tajemné a záhadné ženy, které chtějí být viděny. Hodí se na nošení buď v zimních měsících, nebo během speciálních příležitostí, kdy chce žena ohromit a zazářit. V teplém počasí by mohl působit poněkud těžko, proto se v létě hodí jen velmi sebevědomým a výrazným ženám.

Tom Ford – Black Orchid

Jak si představit vůni Black Orchid? Nejprve v ní ucítíte poměrně svěží směs květin a ovoce. Po chvilce však šumivá vůně postupně přechází do kořenitějších aromat, a na pokožce zůstává jako nekonvenční, květinově kořenitá aroma. Připomínat by měla vůni černé orchideje, která se stala metaforou pro tento exkluzivní parfém.

U nás tento parfém naleznete jako věrnou kopii. Nabídne vám stejnou luxusní a smyslnou vůni. Zaujme vás zejména v případě, že nemáte ráda konvence, ale vždy saháte po něčem netradičním.

Nejlepší unisex kořeněné parfémy

Dámských kořenitých parfémů je poměrně málo, jelikož jsou více oblíbené mezi muži než mezi ženami. Ženy proto často hledají i v sortimentu unisex vůní. Lehce se mezi nimi dá objevit výborný pikantní parfém, který bude na každém vonět trochu jinak. Pokud byste nějaký chtěli vyzkoušet i vy, vybrali jsme pro vás 3 top kořenité unisex parfémy z našeho eshopu:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *