O parfémech

Hřejivé a přitažlivé: Seznam nejlepších orientálních parfémů pro ženu

orientalni parfémy pro zeny

Toužíte po něčem exkluzivním a neobyčejném? Pak byste určitě měli vyzkoušet některý z orientálních parfémů, který vás zahalí do tajemné a magické vůně. Ženy tyto parfémy častokrát obcházejí, protože jsou výraznější, a také nezvyklejší, než aromata jiných typů vůní. Mají ale bohatou kompozici, která vám dodá smyslnost a jedinečnost. Pokud se nebojíte netradičních, výraznějších a hřejivých vůní, pak bude některý z následujících parfémů pro vás ten pravý.

Jaké druhy orientálních vůní známe?

Smyslné esence orientálních parfémů dělíme podle ingrediencí na 4 druhy:

Květinově-orientální vůně: Nejčastěji obsahují jemné, květinové, někdy až pudrové tóny, jako je například tuberóza nebo gardénie. Ty se mísí s kořeněnými aromaty, jako je kardamom nebo muškátový oříšek.

Dřevitě-orientální vůně: Míchají zemité akordy dřevin, například santalového dřeva a cedru spojeného s pačuli, vetiverem a sladko-kořenitými tóny.

Čistě orientální vůně: Typicky orientální parfémy, které jsou založeny na harmonických aromatech. Kombinují všechny výše zmíněné ingredience – květiny, dřeviny, koření, ale také typicky orientální ingredience. Na rozdíl od nich ale působí hřejivěji, výrazněji a opulentněji, jako všechny ostatní druhy.

Jemné orientální vůně: Tyto parfémy jsou méně intenzivní než standardní orientální parfémy. Stále jsou to ale sofistikované a přitažlivé vůně. Jsou v nich použity hřejivé tóny jantaru nebo jemnějšího koření, například skořice a hřebíčku.

YSL – Opium

Světoznámou ikonu orientálních parfémů YSL – Opium snad ani nemusíme představovat. Jde o bohatou a velmi neobvyklou, orientálně-kořeněnou vůni. Na pokožce se rozvíjí do luxusních, svůdných a výrazných aromat, která nejlépe sednou sebevědomým ženám. Je opravdu osobitá a rozpoznatelná, takže se pro ženu stane typickou. Pokud se pro ni rozhodnete, každý vás podle ní pozná ihned, jak vstoupíte do místnosti.

Gucci – Guilty

Zatímco většina orientálních parfémů se hodí spíše na speciální příležitosti, Gucci Guilty je vyroben tak, aby byl vhodný pro každodenní nošení. Jeho pozitivní, orientálně-květinové aroma se hodí smělé ženě s výraznou osobností, která si každou chvilku života dokáže užít na plno. Vůně totiž vyjadřuje radost ze života a běžných dní. Je přitažlivá, hřejivá a její nositelka se s ní stane nepřehlédnutelnou v každé situaci.

Mugler – Angel

Angel je velmi netradiční, celosvětově oblíbená vůně. Ucítíte ji však jen ze ženy, která se nebojí zkoušet nové a opravdu netradiční věci. Pokud mezi tyto ženy patříte i vy, Angel může být tou správnou volbou i pro vás. Má orientálně-vanilkové tóny, které jsou ve vůni kombinované s ovocem. Právě tato neobvyklá kombinace jí dodává provokativnost a jedinečnost. Zároveň má moc ženu rozzářit a dodat jí půvab a jemnost anděla.

Kenzo – Jungle L’Elephant

Kenzo – Jungle L’Elephant je zajímavá vůně, která vás vezme na procházku divokou džunglí. Postupně, jak se parfém rozvíjí, v něm ucítíte vynikající směs exotických tónů s nádechem orientu. Dominuje mu směs koření, která se pomaličku mísí se sladkými, květinovými akordy.

Parfém v sobě nese neskutečnou živočišnou energii a touhu, díky čemuž přitahuje pozornost okolí. Jen málo žen ho proto nosí v běžné dny, ale sahají po ní dříve večer nebo během speciálních událostí. Zvýrazní v nich živočišnost a přitažlivost.

Lancome – Tresor

V širokém portfoliu orientálních vůní si vybere žena elegantní, sebevědomá, nespoutaná a také romantická. Pro věčné romantičky je výbornou volbou parfém Lancome – Tresor. Jeho sladká a něžná vůně výborně vystihne romantický charakter ženy a vyjádří její touhu po lásce. Podobně jako ostatní orientální parfémy, i tato vůně je hřejivá, příjemná a krásně vynikne i v chladných měsících.

Další orientální parfémy pro ženy:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *