Ingredience v parfémech

Najděte si parfém podle složení: Santalové vůně

parfémy se santalovým dřevem

Dřevitá balzámová vůně se zeleným podtónem

Olej ze santalového dřeva je jedním z nejluxusnějších a také velmi komplexně vonících esenciálních olejů. Získává se ze stromu santalovníka, odborně označovaného jako Santalum Album. Je to tropický strom s tvrdým, voňavým dřevem. Jeho domovem je jižní Asie, nejčastěji se vyskytuje v Indii, Pákistánu a na Srí Lance. Najít ho ale můžete také na Havaji nebo v Austrálii. Santalové stromy jsou dnes ohroženým druhem, a proto je jejich olej cennou a výjimečnou ingrediencí.

Jak voní santalové dřevo?

Santalové dřevo je velmi častou ingrediencí pánských i dámských parfémů. Má klasickou, orientální vůni, s bohatým vrchním dřevitým tónem a jemnějším zeleným podtónem. Profil konkrétní esence se liší i od druhu dřeva, ze kterého je získávána. Obecně má však santalové dřevo tyto nejvýraznější aromata: dřevitá, hřejivá, exotická, balzámová, hebká.

Pro lidi z našeho podnebného pásma má santalové dřevo zvláštní exotický nádech. Podle učení aromaterapie dokáže navodit pozitivní náladu a uklidnit mysl. V józe je využíván ke sjednocení energetických center těla nebo dokonce k probuzení sexuální energie. Připisují se mu totiž i afrodiziakální účinky.

Parfémy se santalovým dřevem

V parfémech se santalové dřevo projevuje klasickými, orientálními a bohatými tóny. Tvoří vynikající základ podzimních a zimních parfémů, v kombinaci s těmi správnými ingrediencemi však výborně působí i ve svěžích nebo ovocných vůních.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *