O parfémech

Dámské parfémy Paco Rabanne jsou nápadité, svůdné a výrazné. Zjistěte, zda se budou hodit i vám

damske parfemy paco rabanne

Víte, čím jsou parfémy Paco Rabanne výjimečné? Luxus, extravagance, sexappeal, ale také svůdnost, odvaha a nápaditost – to jsou vlastnosti, které se odrážejí v každém z nich. Patří mezi ty nejoblíbenější parfémy světa, a tak je samozřejmostí, že je jako kopie najdete i v naší nabídce. Nyní vám je představíme blíže a zjistíme, jestli se budou hodit i vám.

Paco Rabanne jako velké jméno módního i parfumérského průmyslu

Paco Rabanne, vlastním jménem Francisco Rabaneda Cuervo, je jeden z nejznámějších španělských módních návrhářů. Často je označován jako enfant terrible francouzské módy šedesátých let, jelikož většinu svého mládí přežil právě ve Francii. Narodil se sice v baskickém městě Pasajes v roce 1934, ale již v roce 1937 se jeho rodina přestěhovala do Paříže.

Rabanneho matka totiž pracovala jako hlavní švadlena v prvním módním domě Cristóbala Balenciagu v Donostii v Baskicku. Když kvůli španělské občanské válce přesunul Balenciaga svůj módní dům do Paříže, Rabanneho matka tam vzala celou rodinu. Paco tedy už od malička vyrůstal v prostředí, které mělo k módě hodně blízko. Rozhodl se sice studovat architekturu, ale již během studií si přivydělával návrhy pro módní domy Dior nebo Givenchy. Po škole se nejprve na dlouhá léta zaměstnal ve firmě na výrobu betonu.

Kontroverzní návrhář s ještě kontroverznějšími vyjádřeními

Paco si svůj vlastní módní dům otevřel až v roce 1966. Ze začátku pracoval jen v módním průmyslu, ale velice rychle se dostal i k výrobě parfémů. Ty jsou zřejmě ještě slavnější jako jeho módní kousky.

Paca Rabanneho je dnes víc spojován s jeho kontroverzními vyjádřeními pro média než s jeho designérskými díly. Tvrdil například, že žil několik životů, přičemž v jeho předchozích životech znal Ježíše, viděl několikrát Boha, zavraždil Tutanchamona, navštívili ho mimozemšťané… a to ani zdaleka není všechno. Je tedy považován za opravdu výstřední a kontroverzní postavu současného světa módy.

parfem olympea paco rabanne

Čím jsou parfémy Paco Rabanne jedinečné?

Už první parfémy návrháře Paca Rabanneho, jako je dámský Calandre nebo pánský Pour Homme, jasně nadefinovaly cestu, jakou se budou parfémy ubírat. Nikdy by nemohly nést přívlastky jako „něžné, jemné či lehké“. Právě naopak, jeho vůně jsou svůdné, přitažlivé a rozpoznatelné.

Paco Rabanne totiž při tvorbě svých módních kousků často experimentoval s netradičními materiály jako kov či plast. Jistá surovost a okázalost se pak přenesla i do jeho parfémů. Vše vsadil na dřevité a kořeněné ingredience, které voní sexappealem, luxusem, extravagancí a odvahou. Podívejte se s námi na ty nejznámější parfémy pro ženy:

Lady Million pro ženy milující luxus

Okouzlující Lady Million je dámským ekvivalentem k pánskému parfému 1 Million. Vůně byla vydána 2 roky po mužské verzi, čímž navazuje na velký úspěch tohoto „milionového“ parfému. Podobně jako on, inspiraci nachází v luxusu a zlatě. Příběh bohatství se v parfému odráží v úžasné opojné vůni, která okolí opíjí podobně jako vůně peněz.

Parfém reprezentuje sebevědomou ženu milující luxus. Jen taková dominantní žena bude s tímto parfémem umět opravdu pracovat. Smyslný ohnivý charakter vůně jí totiž se špetkou umu pomůže dosáhnout vše, co si umane.

Jak voní Lady Million?

Lady Million má květinově dřevitou vůni se svěžími tóny. Na okolí působí luxusně, svůdně, až ohnivě. Snoubí se v ní vzrušující koktejl hořkého Neroli, svěžího citrónu, drzé maliny, sladké gardénie, orientálního jasmínu a exotických květů afrického pomeranče. Pyramidu v základu dotváří vábivé pižmo, med a pačuli. Celou vonnou kompozicí se nádherně táhne zejména kombinace bílých květin v čele s arabským jasmínem.

Olympea pro energické ženy

Názvy parfémů značky Paco Rabanne většinou věrně odrážejí charakter vůně. Zatímco Lady Million je již na pohled luxusní a opojný parfém, Olympea zhmotňuje moderní bohyni. Je inspirována soutěživostí, atletickým duchem a vítězstvím. Ideálně se proto hodí ženě, která si uvědomuje svou vnitřní i vnější sílu.

Pokud je i pro vás pohyb těla i mysli každodenní nutností, Olympeu byste měli vyzkoušet. Koncept je založen na představě moderní verze řecké bohyně, která je energická, dynamická, s myslí a tělem v neustálém pohybu. Jejím pánským ekvivalentem je parfém Invictus.

Jak voní parfém Olympea?

Olympea jemně kombinuje sladké a květinové tóny doplněné zelenou mandarinkou, ohnivým zázvorem, hedvábným kašmírem, aromatickým santalovým dřevem a smyslnou ambrou. Výsledkem je orientální, ale zároveň svěží vůně, která neustále pulzuje energií.

Black XS pro ženy rebelky

Nejprve sebevědomá milionová dáma, potom energická bohyně, no a do třetice: Žena rebelka. Black XS charakterizuje ženu, která se nebojí porušovat pravidla. Podobně jako předešlé dva parfémy, i tento má mužskou verzi – je ní stejnojmenný Black XS pro muže. Pánská i dámská verze jsou dokonale podmanivé, smyslné a provokativní. Pokud ve vás tedy dřímá bouřlivá duše, tento moderní, orientálně-dřevitý parfém vás jistě zaujme.

Jak voní dámský parfém Black XS?

Už ihned po použití vůně ostře zaútočí na vaše smysly. Nejprve v ní ucítíte štiplavá aromata červených brusinek, růžového pepře a orientálního tamarindu. Jak se postupně rozvíjí, vstupují do ní i jemnější, květinově-ovocná aromata černé fialky, rozkvetlé růže, ale i výběrového kakaa a santalového dřeva. Spolu vytvářejí naprosto dokonalou orientálně-dřevitou vůni. Je hřejivě podmanivá, příjemná a vhodná pro každodenní nošení.

Který dámský Paco Rabanne parfém si vybrat?

Pokud jste četli pozorně, zřejmě vám je jasné, že dámské Paco Rabanne parfémy ani zdaleka nejsou určeny pro křehké a jemné ženy. Právě naopak – charakterizují dominantní, silné a sebevědomé ženy. Podtrhnou jejich charakter a každému kolem ukáží jejich vnitřní sílu.

Potrpíte-li si na luxus a vybranou kvalitu, sáhněte po naší imitaci Lady Million. Pokud jste spíše sportovní typ, případně potřebujete neustálý pohyb, tou pravou pro vás bude věrná kopie parfému Olympea. No a na závěr – pokud se nikdy neztratíte v davu a vždy hrajete podle vlastních pravidel, jednoznačně vyzkoušejte parfém Black XS. Všechny 3 parfémy u nás najdete v podobě věrné kopie, ale v mnohem nižší ceně.

Jak voní pánské parfémy Paco Rabanne?

Připravili jsme pro vás také shrnutí pánských Paco Rabanne parfémů. Invictus, 1 Million, Pure XS, Black XS či Ultraviolet – všechny u nás objednáte ve věrné kopii v nízké ceně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *