O parfémech

TOP 5 esencí v dámských parfémech. Co máme my ženy nejraději?

dámský parfém

Zajímáte se o to, jaké esence jsou použity ve vašem oblíbeném parfému? Zaručeně v něm najdete nejrůznější druhy květin, ovoce, koření, dřeva nebo balzámů. My vám nyní představíme 5 nejoblíbenějších esencí, které jsou v dámských parfémech používané nejčastěji. Dokáže si tipnout, které to jsou?

 

Růže

Růže jsou právem označovány jako královny květin. Mají nádherně ženskou, čistou a intenzivně romantickou vůni, která symbolizuje lásku. Jsou to jedny z nejkrásnějších a nejromantičtějších květin vůbec, a proto se dnes hojně využívají i v parfémech.

 

V moc růží věřili i mnohé staré civilizace. Růžový olej se využíval na ochranu pokožky, růžové esence zase na aromaterapii. Růže se tak za staletí staly voňavým symbolem žen. Dnešním parfémem dodávají něžnost, jemnost a křehkost. Jsou snad nejuniverzálnější dámskou esencí, jelikož je najdete v nejrůznějších druzích parfémů. Z naší nabídky pro vás vybíráme parfém Sí – Giorgio Armani, ve kterém růže tvoří unikátní květinové srdce.

 

Jasmín

Jasmín je další květinou v našem žebříčku top dámských esencí. Patří mezi bílé květiny, pro které je typická nasládlá vůně. Jasmín má ale entuziastickou aroma, která se vyznačuje unikátním živočišným podtónem. Vůně jasmínu je tedy sice sladká, ale zároveň velmi živá a svěží.

 

Jasmín představuje spiritualitu a tradici. Pochází z oblasti Indie a Číny, díky čemuž zanechává v parfémech jedinečnou orientální stopu. Ucítit ho můžete například v dámském parfému Olympea, kde jasmín otevírá celou kompozici a dodává jí zmíněný orientální nádech.

 

Pižmo

I když má většina vonných esencí rostlinný původ, pižmo je původu živočišného. Málokdo ví, že pižmo je ve skutečnosti látka, kterou produkují samci kabarů pižmových při značkování svého území. Nezní to vůbec voňavě, no tato látka má strukturu podobnou feromonům a má také afrodiziakální účinky.

 

Pižmo se využívá v základě parfému, především jako fixátor celé vůně. Znamená to, že prodlužuje její trvanlivost. Kromě toho však dává parfému něco, co žádný jiný esenciální olej nedokáže – neskutečnou přitažlivost. Působí jako feromon, a tedy i obyčejný parfém dokáže přeměnit na neodolatelně svůdnou vůni. Skvělým příkladem je J’Ador od Diora – navenek jemná ovocně květinová vůně, která jenom díky pižmu dostává sexy nádech a sílu snadno svádět mužské pokolení.

 

Jantar

Ačkoli jantar známe spíše ze šperkařství, v parfémovém průmyslu tvoří velmi netradiční, ale přesto široce oblíbenou vonnou esenci využívanou především v dámských parfémech. Má sladkou, pryskyřičně teplou vůni, která za sebou nechává orientální stopu.

 

Jantar nejkrásněji harmonizuje s aromaty, které ještě více podtrhnou jeho hřejivost. Často je proto kombinovaný s aldehydy, santalovým dřevem, olejem galbanum a vanilkou. Po dotyku s pokožkou se příjemně prohřeje a vytvoří lehkou a uspokojující vůni. Tato hřejivost jantaru se projevuje například v dámském parfému Bamboo značky Gucci.

 

Vanilka

Poslední, no ne méně oblíbená esence, je sladká vanilka. I když patří do rodiny orientálních vůní, připomíná nám vůni domova. Její vůně je útulná, přirozená a velmi uklidňující. Dámským parfémem dává stopu smyslnosti a přirozenosti. Stejně je tomu i v květinovém parfému Gucci Bloom, ve kterém doplňuje jinak silně květinovou kompozici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *