O parfémech

Znáte Christiana Diora a jeho nejslavnější pánské parfémy?

panske parfemy

Pánské parfémy značky Christian Dior patří mezi top vůně parfumerského průmyslu. Samotný Dior ale původně nebyl parfumér, no módní návrhář. Z jeho osoby se stala uznávaná módní značka, která však prorazila i v parfumerii. Jak tedy tento inspirativní Francouz ovlivnil historii módy a které jsou ty slavné pánské Dior parfémy?

 

Módní revolucionář

O osobě Christiana Diora se hovoří jako o módním revolucionářovi, který zásadním způsobem změnil dámskou módu. Byl zároveň prvním designérem v historii, který na trh uvedl i kolekci doplňků. Jeho prvním parfémem byla vůně Miss Dior (1947), kterou věnoval své sestře Catherine. Paradoxně, nejslavnější parfémy módního domu Dior vznikali až po jeho smrti. Víte, které to jsou?

 

Mužný parfém Dior – Sauvage

Dior byl vždy tak trochu „novátorem“. I jeho následovníci se proto snažili pokračovat v jeho stopách. V roce 1966 proto vytvořili pánský parfém Sauvage, který představuje pravou divočinu. Na mužskou pokožku se snaží promítnout surovou kamennou krajinu rozžhavenou horkým a hřejivým sluncem.

Sauvage patří dnes mezi top mužské parfémy světa. Je legendární a charakteristický svými svěžími citrusovými tóny, které doplňuje pálivá levandule a velmi mužný dřevitý základ. V naší nabídce najdete věrnou imitaci Sauvage pod číslem 401, kterou od originálu určitě nerozeznáte. Parfém inspirovaný slavnou vůní Sauvage je svěží, surový a ušlechtilý přesně tak jako muž, který ho nosí.

 

Intenzivní Fahrenheit od Diora

Pánský parfém Fahrenheit je určen pro revolučního muže, díky čemuž zčásti odráží i osobnost samotného Christiana Diora. Jde o intenzivní dřevitou vůni, kterou mohl svět poprvé ucítit v roce 1988. Fahrenheit se za tu dobu stal již tradičním parfémem, který je díky pižmovým tónem velmi přitažlivý i pro ženy.

Svůdnou a věrnou napodobeninu parfému Fahrenheit najdete také v naší nabídce. Jde o jemně květinový, ale zároveň velmi mužný parfém, který odráží povahu odvážného muže. Jeden z nejlepších mužských parfémů vůbec je tedy ideální pro muže, kteří se nebojí nových výzev a překážek.

 

Cesta Diora od politologie k umění

Dior se narodil v roce 1905 v Severním Francii. Ačkoliv vystudoval politologii, vždy ho lákalo umění. Po škole si proto otevřel malou galerii, kde vystavoval obrazy Pabla Picassa, Maxe Jacobse či Jeana Cocteau. I když musel kvůli rodinným problémům galerii po 3 letech zavřít, od umění se nikdy neodpoutá.

 

New look inspirovaný architekturou

Ve své tvorbě Dior vždy hledal inspiraci v architektuře. Dokazuje to i jeho známá věta: „Šaty jsou kouskem efemérní architektury tvořené tak, aby vylepšili proporce ženského těla.“ Právě tím se Dior i proslavil. Jeho poválečná kolekce totiž vrátila do dámské módy ženskost a zvýraznila ženské tvary a oblou postavu.

panske parfumy

Christian Dior a jeho modelky, zdroj foto: designer-vintage.com

Tento trend s názvem „new look“ se stal v módě hodně oblíbeným a nosíme ho dodnes. Vyznačoval se úzkými rameny, zvýrazněnými prsy, zúženým pasem a dlouhou nadýchanou sukní. Moderní a svěží styl šatů pomohl zničenému Paříži, v němž Dior působil, znovu se stát po II. světové válce hlavním městem módy světa.

 

Dior natrvalo změnil módu

Málokdo ví, že u Diora začínal i Yves Saint Laurent nebo že dceřinou společností dnešní značky Christiana Diora je i slavný Louis Vuitton. Nejen ve své době, ale ještě i dnes legenda Christiana Diora patří mezi nejúspěšnějších módních designérů vůbec. Do módy vtrhl jako revoluce, která tehdy ohromila celý svět a nadchne nás dodnes.

 

Zdroj titulní foto: afriendinparis.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *