O parfémech

Jak správně používat parfém, aby byl intenzivnější a vydržel déle?

jak spravne pouzivat parfem

Myslíte, že svůj parfém používáte správně? I aplikace parfému má totiž několik zásad. Přečtěte si proto 5 našich rad, které doporučují i ​​ti nejznámější parfuméři. Naučíte se, jak správně používat parfém, aby vám vydržel déle a po celý den voněl intenzivně. Jak na to?

 

1. Na pulzních bodech voní parfém nejintenzivněji

Základem správného používání parfému je místo jeho aplikace. Parfém bude nejintenzivněji vonět tehdy, když ho aplikujete na tzv. pulzní body. Ty se nacházejí na zápěstích, za uchem, na krku, na spáncích, na hrudníku mezi prsy, nebo dokonce i v kolenní a loketní jamce. Pulzní body jsou místa na těle, kudy proudí krev a prohřívá pokožku. Parfém na toto tělesné teplo reaguje a vyzařuje vůni do okolí v průběhu celého dne.

 

2. Sprejovat oblečení se nevyplatí

Pokud i vy často stříkáte parfém na oblečení ve snaze zintenzivnit jeho vůni, vězte, že vám to vůbec nepomůže. Oblečení sice parfémem mírně nasákne, no tuto vůni nebude cítit nikdo jiný, jen vy. Zbytečně si tedy vyplýtváte parfém a navíc, riskujete poškození jemného oblečení. Některé parfémy totiž obsahují složky, které na jistých typech látek zanechávají skvrny. Mnohem efektivnější je tedy používat parfém na pulzních bodech.

 

3. Parfém neroztírejte, pouze nechte zaschnout

I vy si zvyknete po aplikaci parfému třít zápěstí o sebe? Podle parfumérů děláte velkou chybu. Vůni dotekem nerozvinete, naopak ji pouze utlumíte. Třením se totiž spouští proces odpařování, kvůli čemuž parfém ztrácí na intenzitě a trvanlivosti. Navíc třením se ruší kompozice parfému, a proto nepracuje tak, jak má. Stačí jednoduše parfém nastříkat na pokožku a nechat ho zaschnout. Pak se bude sám přirozeně šířit do okolí.

 

4. Nepoužívejte více vůní najednou

Každý parfém má svou jedinečnou vůni. Pokud ho chcete nechat vyniknout, neměli byste na sobě nosit žádnou jinou vůni. Znamená to, že by se na vás neměla míchat vůně aviváže nebo jiných kosmetických přípravků. Může se totiž stát, že se všechny tyto vůně promíchají natolik, až vytvoří nepříjemný těžký opar. Pokud tedy používáte výrazný parfém, vyhněte se aviváži a využívejte neparfémované kosmetické přípravky.

 

5. Hydratace pokožky vám pomůže

Na intenzitu parfému má vliv i hydratace pokožky. Suchá pokožka rychle absorbuje vlhkost z parfému, kvůli čemuž se parfém z kůže rychleji odpařuje. Pokud tedy chcete, aby vám parfém vydržel co nejdéle, pokožku důkladně hydratujte a vyživujte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *