O parfémech

Jak si vybrat ten správný parfém?

jak vybrat parfem

Prošli jsme si tím snad všichni. Výběr nového parfému zabírá hodiny, ne-li dny hledání dokonalé vůně. Jeden parfém vystřídá druhý a my zkoušíme různé typy a druhy, jen abychom našli takový, který se nám dokonale zalíbí.

Jelikož vám chceme ušetřit čas a navést vás na tu správnou vůni, připravili jsme si pro vás 3 tipy, jak najít ten správný parfém. Zavoní vašemu citlivému nosu, bude se líbit i okolí a skvěle vystihne typ vaší osobnosti. Čtěte dál a naučte se, jak si vybrat nový parfém.

Výběr parfému podle druhu a typu vůně

Nejjednodušším a zároveň nejpřesnějším způsobem výběru vůně je volba podle druhu a typu parfému. Aby se vám snadněji vyhledávalo, parfémy na naší stránce si můžete libovolně filtrovat. Filtry najdete po otevření kategorie na levé straně stránky. Postupovat můžete podle 2 rychlých kroků:

1. krok: Druh parfému

Jako první si zvolte druh parfému. Na výběr budete mít jen z 3 možností:

  • Elegantní vůně – vůně, která má nádech elegance a formálnosti. Je vkusná, mírně výrazná a má příjemná aromata, kterými své okolí nezatěžuje. Můžete ji použít během běžných dní, ale i speciálních událostí.
  • Lehká vůně – působí lehounce a většinou svěže. Je dostatečně silná, ale ne pronikavá nebo vtíravá. Hodí se převážně na neformální příležitosti. Skvěle zapasuje lidem, kteří chtějí působit uvolněně.
  • Těžká vůně – opulentní, tmavá vůně s poněkud těžkými aromaty. Vhodná pro lidi, kteří chtějí, aby se s nimi parfém nesl jako lehký opar a byl cítit široce kolem.

Po zvolení konkrétního filtru vám budou zobrazeny jen vůně příslušející danému druhu vůně. Pokud pro vás bude výběr stále příliš široký, vyberte si preferovaný typ vůně.

2. krok: Typ vůně

Typ vůně vám nejvěrněji napoví, jak bude daný parfém vonět. Pokud máte nějaké preference nebo konkrétní požadavky, které od vůně očekáváte, v tomto kroku je můžete pohodlně vyhledat.

Podle typu rozdělujeme parfémy do základních skupin, jako jsou například květinové vůně, dřevité, orientální, citrusové nebo kořeněné. K nim se přidávají i velmi specifické typy vůní, jako jsou například akvatické, chyprové nebo pudrové. Jednotlivé typy vůní si můžete ve filtrech zkombinovat a najít tak svou ideální vůni. Pokud si ze všech možností nevíte vybrat, řiďte se tím, co máte rádi. Máte rádi vůni koření? Vyhledejte si kořeněné vůně. Líbí se vám něžné květiny? Zaručeně vám zavoní květinové vůně.

Výběr parfému podle značky, kterou je inspirován

Velmi velkou pomůckou při výběru nové vůně je právě značka, kterou byla naše imitace parfému inspirovaná. Pomůže zejména těm, kteří již v minulosti používaly originál nebo ho zkoušeli na testerech v parfumeriích.

Každá značka má zároveň svůj originální styl. Některé vytvářejí příjemné sportovně-elegantní vůně, jiné míchají opravdu luxusní parfémy určené pro speciální příležitosti. Podle charakteru vůně, kterou hledáte, si dokážete snadno zvolit i na základě originální značky.

Výběr parfému podle typu osobnosti

Při výběru parfému můžete vsadit i na naše tipy. Celkem trefně vám totiž dokážeme vybrat parfém podle typu osobnosti. Sice nevíme přesně identifikovat, jaké konkrétní aromata se vám líbí, výběrem vůně se ale můžeme přiblížit vašemu charakteru a podle toho vytipovat, která vůně vám zapasuje.

Naše doporučení na parfémy pro konkrétní typ osobnosti najdete především v našem blogu. Každý měsíc vydáváme nové články ze světa vůní, v nichž velmi často přinášíme i typy na výběr parfému podle charakteru nebo typu osobnosti. V minulosti jste si u nás mohli přečíst například tipy na Nejlepší parfémy pro zralé ženy nebo TOP parfémy pro mladé ženy a dívky. Pokud si chcete vybrat váš nový parfém podle našich tipů, viz náš blog.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *