O parfémech

Jak najít opravdu dobrý parfém na zimu?

Roční období se spojují nejen se změnami počasí, ale také s tím, jak se cítíme a co kolem sebe vnímáme. V létě, během dlouhých horkých dnů, toužíme po svěžím ochlazení, slaném mořském vánku či exotické vůni tropického ovoce. Zima je zas obdobím, které se nám pojí s chladným mrazivým počasím a samozřejmě i obdobím svátků. Ve vzduchu se šíří lahodné vůně skořice a vanilky, těšíme se na šálek voňavého čaje nebo lahodného punče a láká nás teplo praskajícího krbu. Toto vše se nese svůj podíl i na tom, jakou vůni si vybíráme.

Najít jeden parfém, spojující v sobě všechna roční období a oblíbené vůně, může být náročné. Nemusíte se ale bát, není nutno mít jen jeden oblíbený parfém. Klidně můžete mít jednu vůni na zimu, jinou na léto, a dokonce další dvě pro jaro a podzim. Jak vybrat parfém právě na to nejchladnější období roku? Pojďte se podívat, co vám při výběru pomůže a nechte se inspirovat krásnými zimními vůněmi.

Aké vlastnosti by mal mať ideálny parfum na zimu?

intenzita vune

Intenzita

Těžké a elegantní parfémy jsou intenzivnější a pronikavější, díky čemu je vaše okolí ucítí i přes vrstvy oblečení.

hloubka vune

Hloubka

Parfém na zimu by měl mít kompozici, která se uvolňuje postupně, zaujme vás prvními tóny a okouzlí hřejivým základem.

vydrz vune

Výdrž

Těžší parfémy vydrží na pokožce vonět déle než lehké a svěží vůně. Budou vás provázet během celého dne.

Jak vybrat parfém na zimu?

Jako první byste si měli uvědomit, že lehké a jemné parfémy pod vrstvami zimního oblečení zaniknou. Pokud chcete, aby váš parfém „bylo cítit“, měli byste se poohlédnout po silnější a pronikavější vůni. Vždy však vybírejte takovou, která se vám líbí a není pro vás příliš silná. Mezi nejoblíbenější parfémy pro zimní období patří především orientální a kořeněné parfémy. Ty v sobě totiž spojují plná a přitažlivá aromata, která vás zabalí do pomyslného hřejivého oparu a pomohou vám zůstat příjemně naladěný i během chladnějších dnů.

Vybírejte si parfém podle základu vůně

Určitě jste již slyšeli, že složení parfémů má svoji strukturu – takzvanou pyramidu vůně. Kompozice parfému je většinou složena z hlavy, srdce a základu vůně:

  • V hlavě najdete esence a aroma, které ve vůni ucítíte jako první.
  • V srdci se vůně začne krásně a plně rozvíjet.
  • Základ tvoří ty ingredience, které se sice projeví jako poslední, avšak zvyknou vonět nejdéle. Právě v této části se parfém zvykne tzv. „ustálit“. Často v něm najdete ty nejaromatičtější složky jako pižmo, jantar, pačuli, santalové dřevo, ale i vanilku, cedr nebo ambru. Vybírat byste měli také podle toho, zda vám imponují právě esence spodní části pyramidy vůní.

Pokud se rozhodujete mezi parfémy, které jste ještě neměli šanci vyzkoušet, doporučujeme vám podívat se právě na pyramidu vůně. Naleznete v ní všechny esence parfému a rychle zjistíte, zda obsahuje i vaši oblíbenou složku. Prohlédnout si můžete také náš popis vůně, díky kterému si budete umět snadněji představit nejen parfém jako takový, ale také člověka nebo příležitost, pro kterou se hodí.

Pokud rádi experimentujete, můžete se poohlédnout i po takových složkách a kombinacích, které byste si možná standardně nezvolili. Kouzlo parfémů není totiž jen v esencích samotných, ale také v tom, jak je parfuméřskí mistři nakombinují. Může se stát, že vám například vůně čisté vanilky přijde příliš aromatická, ale můžete také objevit parfém, ve kterém bude zkombinována takovým způsobem, že vás její vůně okouzlí.

Jaký typ parfému na zimu si tedy vybrat? Volbou číslo 1 jsou vůně s orientálním nádechem

Mezi nejoblíbenější parfémy pro chladné zimní období patří jednoznačně orientální vůně. Mají okouzlující a často velmi hřejivý charakter. Spojují v sobě totiž vůni koření, dřevin, exotických květin nebo pryskyřic. Mnohokrát jde o velmi přitažlivé a smyslné parfémy, které pohladí svého nositele nebo nositelku, zahalí je to tajemného exotického závoje a současně okouzlí okolí.

Mezi orientálními parfémy najdete i takové, které mají květinová, ovocná nebo kořeněná aromata, což jim dodává specifický charakter. I v naší nabídce najdete například parfémy svěží orientální, sladké orientální i pikantní orientální. Stačí si jen vybrat:

Nevíte, který parfém na zimu bude pro vás ten pravý?

Pokud jste si našli několik adeptů na parfém této zimy, avšak nejste si jisti, jestli vám opravdu zavoní, zkuste si nejprve objednat vzorečky. V našem e-shopu si můžete objednat až 24 vzorků v rámci jedné objednávky a ovonět tak spoustu krásných vůní. Zajisté mezi nimi naleznete i svůj nový oblíbený parfém.

vzorky parfumov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *