O parfémech

Co vystihuje květinové parfémy?

kvetinove parfemy

Květiny patří mezi jedny z nejoblíbenějších ingrediencí do parfémů. Jejich aroma umí být jemné a něžné, ale i pronikavé a ostré. Vůni květinových parfémů však nelze jednoznačně charakterizovat. Jak si pak z takového velkého množství různých vůní vybrat?

 

Květinové složky v parfémech

Každá květina dostává v kombinaci s ostatními složkami vůně osobitý nádech. Celý charakter parfému proto nezávisí jen na samotných květinách, ale zejména na dalších ingrediencích, s nimiž jsou květiny spojeny. Květinové vůně jsou ale převážně vnímány jako jemné a něžné vůně, které milují mladé dívky, zralé ženy a také dámy v letech. Věděli jste však, že květiny jsou už dlouhá desetiletí i součástí pánských parfémů?

 

Pánské květinové parfémy

I když jsou květiny automaticky spojovány se ženami, jsou široce využívány i v mužských parfémech. V kombinaci s dřevitými nebo kořenitými aromaty totiž mohou i jemné květiny působit velmi mužně. Nevěříte?

Podívejme se například na fialku. Její vůně je v parfémech těžko rozeznatelná, protože se vždy rozvíjí jinak. Může být kořeněná, sladká, nebo mírně pudrová, jako například v parfému Aqva od Bvlgari. Podobně je to i se sladko-orientálním jasmínem, který ve vůni rozeznáte jen těžko.

vune levandule

Poměrně rozšířenou složkou pánských parfémů je i levandule. Spojujeme si ji s vůní čistoty a jemné kosmetiky, ale smíšená s tmavými dřevitými tóny se doslova rozzáří a vytvoří unikátní hřejivou aroma. Ucítit ji můžeme například v parfému Intenso od Dolce & Gabbana. Naopak kakost (geranium), voní převážně svěžími travnatými a zelenými tóny. Najdeme ho v parfému Boss Bottled, který určitě nevoní květinově žensky.

 

Dámské květinové parfémy

Zatímco květiny v pánských parfémech jen osobitě dotvářejí celou kompozici, v dámských parfémech jsou květiny častokrát jádrem celé vůně. Jsou intenzivnější a vystihují konkrétní typ ženy. Květinových parfémů přitom může být více typů – něžné, živočišné, tmavé, ideální na noc nebo na den.

Typickou univerzální květinovou vůní je parfém Gucci Bloom. Naopak intenzivní tmavé aroma květin ucítíte například v parfému Black Opium z dílny YSL. Záleží jen na vás, pro jaký se rozhodnete. V zásadě jsou však nositelky květinových parfémů typické ženy – přátelské, zodpovědné a někdy náladové. Vyjadřují ženskost a romantiku. Charakterizuje je zejména fakt, že rodinu staví před kariéru.

 

Vůně květin přitahuje muže

Jen málokterý muž odolá jemné květinové vůni ženského těla. Proč je tomu tak? Podle více výzkumů je to způsobeno tím, že si muži květiny podvědomě spojují s dětstvím, kdy trávili mnoho času v přírodě. Tyto vůně jsou jim příjemné a přirozeně k nim inklinují.

Tak, milé dámy, na závěr už jen jeden malý tip: pokud chcete svého vyvoleného něžně omámit, můžete to zkusit i pomocí správně zvoleného parfému. Tomu jsme se ale podrobněji věnovali v našem starším článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *