Tipy na letní parfémy

Jaký parfém si vzít na letní dovolenou? Podívejte se na výběr pro muže podle destinace

parfem na leto pro muze

Čich a vůně jsou velmi důležité na vyvolání vzpomínek. Náš mozek si každou vůni ukládá do „databáze“, ze které ji může vytáhnout vždy, když ji znovu ucítíme. Pomáhá nám tedy spojovat vzpomínky s vůněmi a umocnit tak emocionální zážitek. Tento princip funguje jak pro vyvolávání vzpomínek, tak pro navození určité atmosféry.

Díky vůním totiž dokážeme mozek „ošidit“ a vyvolat pocit nějakého místa nebo nálady. Toto pravidlo podvědomě využíváme i při výběru parfému – pokud se chceme cítit svěže a energicky, volíme spíše citrusové a lehké vůně. Chceme-li naopak cítit teplo a útulnost, vybíráme orientálně-dřevité parfémy. Takto si můžete vybírat parfémy pro různé příležitosti a události, mezi jaké patří i letní dovolená.

Díky tomu správnému parfému umocníme atmosféru dovolené a naše čichová paměť nám pak vzpomínky na dovolenou připomene vždy, když parfém opět použijeme. Tentokrát jsme se proto zaměřili na výběr parfémů na dovolenou – no a abyste měli jednodušší rozhodování, vybrali jsme pro vás několik parfémů podle konkrétní dovolenkové destinace. Podívejte se na náš dovolenkový výběr pro muže.

Parfém na dovolenou u moře pro muže: vybírejte něco svěžího a energického

Mezi mužskými parfémy najdete jednu velkou skupinu těch, do kterých jsou přidávány tzv. mořské tóny. V kombinaci s citrusy nebo svěžími ingrediencemi evokují přímořské destinace, a tak hodnověrně navodí pocit letní atmosféry. Právě tyto parfémy jsou ideální volbou pro dovolenou u moře. Které to jsou?

parfem pro muze k mori

1. Itálie: Armani – Acqua Di Gio

Giorgio Armani byl Ital a inspiraci nacházel v domovské zemi, především na ostrově Pantellerie. V parfému Acqua Di Gio dokonale spojil všechny vůně specifické pro tuto oblast a vytvořil tak parfém, který je dnes doslova „kultový“. Vyjadřuje bezstarostnost přímořského a ostrovního života, proto vás bude skvěle provázet na dovolené v Itálii, ale také na ostrovech Středozemního, Egejského i Tyrhénského moře.

Parfém v sobě spojuje citrusová, dřevitá, kořeněná a mořská aromata, která dodávají energii a dobrou náladu. Hodí se veselým a spontánním mužům. Skvěle je vtáhne do bezstarostného životního stylu ostrovanů a dovolí jim odkrojit si z něj kousek i na domov.

2. Řecko: Bvlgari – Aqva Amara

Parfém Aqva Marine Pour Homme je doslova napumpován středomořskou energií a temperamentem. Odráží se v něm energická síla oceánu, slaného mořského vánku a horkého slunce. Jednoduše řečeno: vyvolává aromata skvělé letní dovolené. Parfém muže osvěží, ale také mu přinese uvolnění, jaké zažije jen na dovolené v Řecku. Navozuje totiž odlehčenou přímořskou atmosféru, uvolněnou a více než příjemnou.

3. Turecko: Victor & Rolf – Spicebomb

Turecko letos vítá davy turistů. Patří mezi jednu z nejoblíbenějších dovolenkových destinací, díky čemuž v našem seznamu nesmí chybět. Uvidíte v něm úžasné písečné pláže, nasajete kus historie a užijete si vynikající kvalitu služeb. Na této dovolené vám opravdu nebude chybět nic, možná jen vhodný parfém.

Právě do atmosféry, jakou vytváří Turecko, se skvěle hodí parfém Spicebomb – Victor & Rolf. Není to sice typicky letní vůně, ale jeho explozivní kořenitá kompozice do tamní kultury výborně zapadne. Má orientálně-kořeněná aromata, která ihned po použití působí jako skutečná bomba – jsou intenzivní, smyslné a přitahují pozornost.

4. Chorvatsko: Dolce & Gabbana – Light Blue

Chystáte se toto léto k „českému moři“? I když mnozí tuto destinaci ze svých letních plánů škrtají, Chorvatsko má podle nás jedinečné kouzlo. Nádherné průzračné moře, vynikající jídlo a jazyk nám blízký z něj dělají dovolenou, na které se zajisté budete cítit příjemně a uvolněně.

Pocit z této dovolené ještě více umocní parfém Light Blue. Jeho vůně je pro letní osvěžení přímo ideální. Kombinuje jiskřivé citrusy, pronikavé koření a svěží dřeviny. Je velmi lehká, příjemná a jemně smyslná, takže se stane vaším dokonalým společníkem na pohodovou dovolenou.

Exotika blízkého východu: Nasomatto – Black Afgano

Do pouštních arabských zemí jako je Egypt, Omán či Spojené arabské emiráty, jsme pro vás vybrali něco z jiného soudku. Tyto země přirozeně nevoní citrusy a mořem, ale spíše orientálními, kořeněnými a teplejšími aromaty. Na dovolenou do těchto koutů světa si proto můžete vzít unisex parfém Nasomatto – Black Afgano.

Ještě jste o něm nikdy neslyšeli? Jeho unikátní vůně se nedá porovnat se žádným jiným parfémem. Voní po tabáku, kadidle a agarovém dřevě, čímž připomíná atmosféru Blízkého východu. Pokud máte rádi aromatické a trošku těžší vůně, jednoznačně sáhněte po tomto parfému. Dodá vám sebevědomí a dovolí zapadnout mezi místní.

Dovolená na horách: Creed – Silver Mountain Water

parfem na dovolenou pro muze

Ne každý touží po přehřátém písku a mořských vlnách. Pro někoho jsou to spíše svěží horský vítr, lesy a vysoké hory, které mu přinášejí štěstí. Pokud mezi takové lidi patříte i vy, pak svou letní dovolenou budete určitě trávit někde v přírodě. Na taková místa si přibalte osvěžující parfém Silver Mountain Water. Tato aromatická vůně byla vytvořena tak, aby připomínala svěžest a živost zurčících vysokohorských potůčků ve švýcarských Alpách. Hodí se mužům, kteří své volné chvíle rádi tráví v přírodě.

A co městští kluci? Jaký parfém pro muže se hodí pro dovolenou ve městě?

Není příroda váš šálek kávy? Potom se určitě rádi ztratíte v ruchu velkoměsta. I když všechny velké metropole pulsují životem, ruchem a zábavou, přece jen se liší jinými vůněmi, zvyky a rytmem. Do každého města se vám proto bude hodit jiný parfém. My jsme se blíže podívali na ty nejnavštěvovanější:

1. Londýn: Burberry For Him

Londýn je dnes už kosmopolitní město, ale některých typicky anglických vlastností se nezbaví – vždy si v sobě uchová nadčasovou eleganci a zároveň se nikdy nevyhne deštivému a pochmurnému počasí. Přesně podle těchto pravidel byl vytvořen i dřevitý parfém Burberry For Him: jeho vůně je nadčasově elegantní a zároveň dostatečně teplá a energická na to, aby zlepšila den i v nepříjemném anglickém počasí.

2. New York: Carolina Herrera – 212 VIP

Pokud je vaší vysněnou destinací New York, určitě milujete ruch města. Do této betonové džungle vás pohltí parfém 212 VIP od Caroliny Herrery. Byl inspirován právě nočním životem v New Yorku, a tak vás už před příletem přenese na rušné ulice Manhattanu nebo Upper East Side. Má dřevitě-orientální vůni, která vyzvedne vaše sebevědomí, charisma a bezprostřednost.

3. Barcelona: Guerlain – L’Homme Idéal

Barcelona je živelné, odvázané a temperamentní město. Okouzlí vás svou uvolněnou, ale zároveň nespoutanou energií, díky které budete chtít poznat každé její zákoutí. Pro objevování a nasávání španělského temperamentu bude výborný parfém Guerlain – L’Homme Idéal. Má příjemnou, pohodovou, a zároveň jiskřivou dřevitě-aromatickou vůni. Je vyroben pro muže, kteří vždycky zůstávají sami sebou a naplno si užívají každou chvíli života – no a to v Barceloně určitě nebude problém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *