O parfémech

Svatební parfémy na váš den D. Jakou vůni si vybrat jako nevěsta?

svatební parfém pro nevěstu

Čeká vás velký den a chcete doladit všechny detaily? Kromě šatů, make-upu, účesu, manikúry či bot nezapomínejte ani na parfém. Některé nevěsty sahají po svém ověřeném parfému, protože chtějí během svatebního dne nosit i něco, co je pro ně typické. Častěji se však stává, že si nevěsty chtějí tuto speciální příležitost ozvláštnit, a tak i při výběru parfému na svatbu hledají něco nového a výjimečného. Proč by tak podle nás měla učinit každá nevěsta? Důvodů je více:

  • Pokud vůni používáte déle, po čase ji už ani necítíte. Nevěsta se ale potřebuje cítit výjimečně. Kvůli vašemu „starému“ parfému však i tento nádherný den může trošku zevšednět, protože ani nebudete vědět, že máte něco na sobě. I proto je lepší volbou najít si něco nového.
  • Nový parfém vám bude vždy připomínat váš den D. Je známo, že vůně vytvářejí emocionální zážitky a jsou úzce propojeny s našimi vzpomínkami. Konkrétní vůně nám dokáží připomenout konkrétní situace, a tím vyvolat i záplavu krásných vzpomínek. Stejně to funguje i u svateb – pokud si na svou svatbu vyberete nový parfém, který si vaše podvědomí ještě s ničím nespojuje, bude vám tento parfém navždy připomínat váš den D.

Pokud tedy hledáte něco výjimečného, ​​čtěte dál. Vybrali jsme parfémy, které jsou pro tento mimořádný den jako stvořené.

Jak vybrat ten správný svatební parfém?

Jedna jediná správná odpověď na tuto otázku neexistuje. Vždy byste si však měli vybírat podle toho, co se vám líbí. Pokud tedy běžně nosíte například květinové parfémy, hledejte v této rodině vůní. Nikdy si nevybírejte vůni zcela odlišnou od toho, co běžně nosíte. Mohli byste být totiž zklamaná nebo se cítit nesvá. Dále si při hledání můžete pomoci různými vlastnostmi či specifiky vaší svatby, například:

  • ročním obdobím,
  • vaším celkovým svatebním vzhledem a emocemi, které chcete v partnerovi a hostech vyvolat,
  • svatební kyticí.

Svatební parfém podle vašeho svatebního stylu

Každá nevěsta má svůj vlastní styl. Jedna sní o dokonale elegantní a uhlazené svatbě, jiná se snaží vytvořit něžný a romantický dojem. I váš parfém by proto měl evokovat náladu, kterou z vás mají vaši hosté, a zejména budoucí manžel, cítit. Chcete působit přitažlivě, oslnivě a či něžně? Tyto parfémy budou pro vás vhodné:

Romantická & něžná nevěsta: Lanvin – Marry Me

Už název parfému (v překladu „Vezmi si mě“) napovídá, že tato vůně bude o lásce. Jeho květinová vůně kolem vás vytvoří hřejivý romantický opar a dodá vám něhu i půvab.

Přitažlivá & sexy nevěsta: Dior – Hypnotic Poison

Chcete během svého svatebního dne působit neodolatelně? Vyberte si tuto vůni. Je hravá, sexy a přitahuje pozornost. Dodá vám jiskru, smyslnost a sofistikovanost.

Elegantní & šik nevěsta: Creed – Love In White

Vždy stavíte na eleganci a klasiku? Tento orientálně-květinový parfém vyzvedne váš půvab a styl. Jeho vůně vám bude navždy připomínat nezapomenutelné okamžiky vaší svatby.

Veselá & oslnivá nevěsta: Hermés – Jour D’Hermés

Je pro vás důležité prožít svatbu s úsměvem a naplno si ji užít? Potom hledejte něco s pozitivní energií. Naším tipem je Jour, který svojí veselou a jiskřivou ovocně-květinovou vůní podpoří radost a krásu ze svatebního dne.

Svatební parfém sladěný s vaší kyticí

Každá nevěsta chce, aby byl její svatební den nezapomenutelný a všechno spolu perfektně ladilo. Pokud i vy toužíte po dokonalém souladu, sladit se můžete i s vaší kyticí. Nemusíte si přitom vybírat jen čistě květinový parfém. Aromata jednotlivých květin totiž najdete také v ovocných, orientálních i dřevitých parfémech. Prohlédněte si ty nejlepší parfémy s výraznými aromaty právě těch květin, které se nejčastěji objevují ve svatebních kyticích:

Růže: Lancome – Tresor Midnight Rose

Růže jsou těmi nejromantičtějšími květinami vůbec. Jejich vůni vám na pokožku přenese i tento příjemný sametový parfém s nádechem orientu. Jeho aromata dokonale vyjadřují lásku a jsou vhodné pro speciální příležitost, jakou svatba jednoznačně je.

Frézie: Hugo Boss – Scent For Her

Jemné a veselé frézie jsou další oblíbenou květinou ve svatebních kyticích. Jejich vůni vám poodhalí i tento parfém, který bude vašeho partnera jemně svádět. Má delikátní, ovocně-květinovou vůni.

Pivoňky: Salvatore Ferragamo – Signorina

Sladká květinově-ovocná vůně, ve které se kromě aroma pivoněk mísí i další půvabné květiny, lahodné ovoce a výrazné koření. Ve výjimečný svatební den tento parfém podtrhne váš mladistvý šarm, vyzvedne vaši noblesu a přitažlivost.

Mix květin: Victor & Rolf – Flowerbomb

Flowerbomb působí jako květinový výbuch, který se na vaší pokožce udrží dlouhé hodiny. Tato explozivní vůně květin vás okouzlí již při prvním použití. Má intenzivní a opulentní květinově-orientální vůni, se kterou se budete cítit svěže, něžně a žensky.

Jaký parfém se na svatbu rozhodně nehodí?

Čemu byste se měli vyhnout? Zapomeňte na příliš těžké, tmavé a velmi opulentní vůně. I když se možná budou vašemu partnerovi a hostům líbit, vám mohou způsobit menší „problémy“. Pokud totiž nejste zvyklá na těžší vůně, těžký parfém by vám mohl při prvním použití způsobit mírnou bolest hlavy nebo nepohodlí.

Rozhodně tedy nedoporučujeme sahat po těžkých parfémech v případě, že běžně používáte lehké květinové, ovocné či citrusové vůně. Platí to však i naopak – v případě, že během běžných dnů používáte jen plné, bohaté a pronikavé aroma, s lehkým a něžným parfémem se těžko ztotožníte. V zásadě tedy platí, že byste si vždy měli vybírat parfém ze stejné nebo příbuzné rodiny vůní, jaký používáte běžně. Právě taková vůně zpříjemní váš nejvýjimečnější den v životě a vyvolá ve vás nádherné vzpomínky i dlouhá léta po něm.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *