O parfémech

TOP 10 dámských parfémů podle mužů

top damske parfemy

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak dámské parfémy vnímají muži? My ženy totiž milujeme parfémy. Chceme nimi podtrhnout naši osobnost a vyjádřit ji hned, jakmile vstoupíme do místnosti. Snažíme se zaujmout a okouzlit ještě předtím, než poprvé promluvíme. Voní však mužům totéž, co nám?

Na základě průzkumu stránky Fragrantica, parfumérské encyklopedie, jsme pro vás sestavili žebříček těch nejlepších dámských parfémů podle hodnocení mužů. Samozřejmě, výsledky nereflektují individuální preference jednotlivců, ale ukazují obecné trendy. Výsledky listopadového průzkumu tedy ukázaly, že mužům se líbí především hluboké a pronikavé parfémy. Které to jsou?

 

1. Shalimar – Guerlain

Parfém Shalimar vznikl jako pocta legendárnímu příběhu lásky mezi panovníkem Shah Jahan a jeho ženou Mumtaz Mahal, pro kterou dal po její smrti postavit pohádkový Taj Mahal. Jejich nekonečná láska je přenesena do citrusovo-dřevitého balzámu, který na ženské pokožce zanechává horkou a luxusní stopu.

 

2. Black Orchid – Tom Ford

Do žebříčku dámských parfémů oblíbených mezi muži se dostal i kořenitý parfém Black Orchid od Toma Forda. Tato tmavá a opulentní vůně působí mysticky a těžko najdete její podobnou. Dokonale sedne ženě, která nemá v oblibě konvence.

 

3. Hypnotic Poison – Christian Dior

Muže zhypnotizoval i parfém Hypnotic Poison. Je vyzývavý, sexy a smyslný. Dokonale podtrhuje ženský sexappeal, díky čemuž si nejednoho muže dokáže omotat kolem prstu. Věrnou a podmanivou imitaci parfému Hypnotic Poison naleznete v naší nabídce pod číslem 556.

 

4. Coco Mademoiselle – Chanel

Inspirovaný samotnou první dámou módy Coco Chanel vznikl parfém Coco Mademoiselle. Luxusní a moderní vůně je určena pro skutečnou dámu, jakou byla i samotná Chanel. Více o ní, jakož i o parfému, si můžete přečíst v našem nedávném článku.

 

5. Angel – Thierry Mugler

Do žebříčku se dostaly i dvě vůně od osobitého Thierryho Muglera. První je orientálně-vanilkový parfém symbolizující nekonečno. Tak jako originál, i naše věrná imitace parfému Angel ženu rozzáří, dodá jí půvab a jemnost skutečného anděla.

 

6. Alien – Thierry Mugler

Dámská vůně, která bourá mýty o tom, že by žena měla vonět sladce a květinově. Alien je neobvyklý parfém, který tvoří jen 3 ingredience – indický jasmín, kašmírové dřevo a horký jantar. Je to jedinečný a nevšední parfém, určený pro záhadnou a nepředvídatelnou ženu.

 

7. Black Opium – Yves Saint Laurent

Black Opium od YSL je hřejivá a pikantní vůně, které dominují akcenty kávy. Kořenitý parfém je určen pro královnu noci – záhadnou a tajuplnou ženu. Působí na ní jako skutečné opium, které vždy okouzlí všech přítomných.

 

8. Light Blue – Dolce&Gabbana

Light Blue je skutečně lehký ovocně-květinový parfém. Je inspirovaný sicilským létem, takže svým charakterem představuje radost a neformálnost běžných letních dní. Jeho vůně je svěží a jiskřivá, perfektní na teplé letní večery, které si žena užije s klidem na duši a úsměvem na rtech.

 

9. Poison – Christian Dior

Poison je revoluční vůně, která se stala legendou ihned poté, co byla uvedena na trh. Již od roku 1985 si tato sladká, jemně dřevitá a květinová vůně získává srdce všech, kteří ji ucítí.

 

10. Chanel no. 5 – Chanel

Poslední, ale ne nejhorší, z TOP 10 dámských parfémů podle mužů je legendární Chanel No. 5. Tento aldehydový parfém je první, a dosud nejslavnější vůní z dílny Coco Chanel. Věrnou imitaci parfému najdete také v naší nabídce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *