O parfémech

Jaký parfém si vybrat na zimu?

jaky parfem na zimu

Když teplé letní dny nahradí chladný podzim, změní se i naše preference v různých oblastech života. Tenké šaty měníme za hrubé svetry, lehké saláty za těžší jídla, no a svěží vůně střídáme za intenzivnější aromata. V chladných měsících roste naše potřeba zahřát se, a tak se obklopujeme vůněmi, které nám přinášejí teplo a navodí nám tu magickou podzimně-zimní atmosféru. Víte ale, jak takovou vůni najít? Připravili jsme si pro vás malý návod, jak si v zimě vybrat ten správný parfém.

Které jsou typicky zimní ingredience?

Během letních slunečných dnů přirozeně inklinujeme ke svěžím a lehkým parfémům, které nám v parných dnech dodají osvěžení a dobrou náladu. S nástupem chladnějšího počasí, přibližně od září, se ale většina z nás začne poohlížet po jiném, o něco hřejivějším parfému.

Od svěžích vůní s nádechem citrusů nebo lehkých květin tak přecházíme na orientálnější, kořeněnější či intenzivněji vonící parfémy. Ingredience typické pro tyto parfémy jsou například vanilka, fazole tonka, pižmo, jantar, ale také různé druhy koření. Pro konečný charakter parfému je důležitá i správná kombinace ingrediencí. Na podzim a zimu jsou vhodné například kombinace sladkého ovoce s orientálními aromaty, intenzivní květiny ve spojení s dřevinami, případně spojení koření s jakýmikoli jinými ingrediencemi.

Jak najít ten správný zimní parfém?

V zimě se nemusíte bát sáhnout po pronikavé vůni. Můžete si vybrat i intenzivnější parfém, než běžně nosíte, jelikož v zimě se aromata rychleji „ztratí“ – většinou je zakryje vrstva oblečení. Kromě toho, v zimě intenzivní vůně nevadí ani čichově citlivějším lidem, jelikož v tomto období přirozeně inklinujeme k mohutnějším vůním.

Při výběru parfému na zimu u nás na Parfenu máte 2 možnosti – můžete hledat sami, nebo si necháte poradit naším interaktivním poradcem vůní. Pokud jste se rozhodli pro poradce, stačí kliknout sem. Provede vás několika kroky, ve kterých zadáte požadované vlastnosti parfému a my vám na základě nich vybereme několik vhodných vůní.

Pokud si chcete parfém nalézt bez naší pomoci, nejprve si vyberte druh vůně, která by se vám mohla líbit – a tedy například květinovou, orientální nebo kořeněnou. Potom si vybírejte podle ostatních ingrediencí a popisu. Naše popisy jednotlivých parfémů vždy zpracováváme tak, abyste si alespoň zčásti uměli představit typ vůně a také dokázali určit, pro jaký typ osobnosti se hodí. K dispozici jsou vám také vzorky parfémů. Pomocnou ruku vám možná podají i naše minulé články:

Výběr parfémů na zimu pro muže

V naší nabídce máme spoustu intenzivních, kořeněných i orientálních parfémů. Do tohoto článku jsme pro vás vybrali 3 skvělé, ale poměrně málo známé parfémy. Prvním je Joop! – Nightflight, který v sobě spojuje spoustu tajemných tónů. Má orientálně-kořeněnou vůni s výbornou výdrží až 12 hodin na pokožce. Tento parfém už v originále téměř nikde nekoupíte, ale u nás jej najdete v kopii identické s originálem.

Druhým naším výběrem je imitace parfému Bad Boy značky Carolina Herrera. Má také orientálně-kořeněnou vůni, plnou smyslnosti a sexappealu. Je dost výrazná, a proto se hodí jen pro nošení během podzimu a v zimě, případně pro speciální příležitosti. Podobně výrazně voní i náš třetí výběr – imitace unisex parfému Tobacco Vanille od Toma Forda. Je to hodně smyslná, delikátní a jemně pikantní vůně, oblíbená u lidí, kteří mají rádi těžké orientálně-kořeněné vůně. Jelikož jde o unisex parfém, mohou jej používat muži i ženy. Tobacco Vanille je ale podle nás nakloněn spíše na mužskou stranu, a i proto jsme jej zařadili do tohoto výběru.

Výběr parfémů na zimu pro ženy

I pro dámy máme na Parfenu spoustu unikátních parfémů vhodných pro podzimní a zimní nošení. Jedním z nich je například imitace Bvlgari – Jasmin Noir, kterou rozpoznáte podle její specifické, sladké, dřevitě-kořeněné vůně. Je přitažlivá, teplá a má opravdu bohatě rozvinutou kompozici.

Druhým naším doporučením do chladného počasí je kopie málo známého orientálního parfému Mon Guerlain. Má vzrušující a okouzlující vůni, která působí velmi přitažlivě. Ženu zahřeje a přinese jí dobrou náladu. Podobně působí i náš třetí a zároveň poslední tip na zimní parfém – imitace Zadig & Voltaire – This is Her. Tento parfém řadíme mezi veselé orientální vůně, jelikož v něm ucítíte čistou radost. Je sladký, příjemný a opravdu hřejivý, takže do chladného počasí jako stvořený.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *